سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۵

مظفری:

عملیات پیرایش و ایمن سازی درختان شهر در حال انجام است

محمدصادق مظفری، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قزوین گفت: به منظور پیشگیری و كاهش خطرات احتمالی از جمله شكستن شاخه و تنه درختان در مواقع وزش بادهای شدید و ایمن سازی محیط های شهری، عملیات حذف شاخه های خشک ، آسیب دیده و خطرساز در برنامه کاری این سازمان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری قزوین؛ مظفری افزود: اجرای این عملیات براساس بازدید میدانی کارشناسان نظارت و درخواست های شهروندان در برنامه کاری قرار گرفته و مواردی که نیاز به هرس و رفع خطر دارند، با هماهنگی های لازم انجام می شود.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز با تاکید بر این نکته که در فصل تابستان هرس فرم دهی درخت انجام نمی شود، تصریح کرد: این عملیات صرفا جهت خشکه گیری از سرشاخه های خشک درختان بوده و شهروندان نیز می توانند موارد مشابه را از طریق سامانه 137 شهرداری اطلاع رسانی کنند.

مظفری گفت: این عملیات با رعایت کامل موارد ایمنی در حال اجراست و در موارد تداخل شاخه درخت با تاسیسات شبکه برق، با حضور کارشناس شرکت توزیع نیروی برق انجام شده است.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح تاکنون بیش از 70 مورد حذف شاخه های مزاحم، خشک و شکسته شده جهت حفظ و تامین سلامت درخت و پیشگیری از وقوع خطر، تحت نظارت دبیر کمیسیون ماده 7 سازمان پارک ها و فضای سبز انجام شده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز یادآور شد: طبق لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز اجرای هر گونه درخواست برای هرس و قطع درخت می بایست به تایید فنی کمیسیون ماده 7 سازمان برسد و در صورتی که شخص یا ارگانی بدون هماهنگی این کمیسیون اقدام به هرس یا قطع درخت نماید، برخورد قانونی لازم انجام می شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط