چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۲

مظفری:

قطع یا هرس درخت در محدوده شهربدون اجازه شهرداري مستوجب پیگرد قانونی است

محمد صادق مظفری، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین گفت: به منظور حفاظت از فضای سبز، اقدامات مهم و ارزشمندی صورت گرفته که از جمله تشکیل کمیسیون ماده 7 در راستای اجرای قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها و جلوگيري از قطع درختان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز؛ مظفری افزود: قطع یا هرس هر نوع درخت در محدوده و حريم شهرها بدون اجازه شهرداري و رعايت ضوابط مربوطه ممنوع و مستوجب پیگرد قانونی است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ادامه داد: برای قطع و هرس درختان در معابر و اماکن عمومی، دولتی و خصوصی واقع در محدوده و حریم شهر، با درخواست مالکین، متولیان و اشخاص مسوول این اماکن و در مواردی که درخت مورد اشاره مانع عبور و مرور طبیعی باشد و یا وجود آن برای مالکان و ساکنان مزاحمت ایجاد کرده باشد، پس از ارایه درخواست، موضوع در کمیسیون ماده 7 مطرح و اتخاذ تصمیم می شود.  

مدیرعامل سازمان پارک ها اضافه کرد: در موارد اجرای پروژه های توسعه شهری در مرحله اول سعی می شود، حداقل آسیب و تخریب فضای سبز را داشته باشیم و در مرحله بعد در صورت فراهم بودن شرایط لازم ، درخت به مکانی دیگر منتقل می شود.

این مسوول اظهار کرد: در راستای حفاظت از فضای سبز، اعضاي كميسيون حفظ و گسترش فضاي سبز (ماده 7) با برگزاری جلسات مستمر و انجام تعامل و هماهنگي لازم، پرونده های تشکیل شده درخصوص تخریب فضای سبز، تقاضای قطع و هرس درخت و ...  را مورد بررسي و صدور رأي قرار می دهند.

مظفری تصریح کرد: بر اساس آمار فعاليت اين كميسيون طي سال جاری 62 پرونده در کمیسیون مطرح و بر اساس قوانین و مقررات موجود اعلام رای شده که 27 مورد منجر به شکایت سازمان در مراجع قضایی شده است.

وی كاهش خسارت به فضاي سبز را در نتیجه همكاري خوب شهروندان دانست و ضمن تشكر از مردم، از پيمانكاران و سازندگان بنا در حريم فضاي سبز شهري خواست براي جلوگيري از هر گونه تخريب و صدمه به درختان كه در مجاورت املاك در حال ساخت قرار دارند از تخليه مصالح ساختماني در بستر درختچه‌ها و درختان كه مانع رسيدن آب و بروز شرايط بحراني در آینده مي‌شود، خودداری كنند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط