سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۰

احد چگینی عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

مردم و خیّرین می‌توانند اموالی که قصد وقف آن ها را دارند؛ به هلال احمر اختصاص دهند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با حضور مسئولین جمعیت هلال احمر استان همراه بود؛ گفت:

بنده به عنوان عضو شورای اجرایی شهرستان و عضو هیئت مدیره هلال احمر استان، از نزدیک شاهد تلاش همکاران خود در این مجموعه هستم.

وی افزود: قزوین در شرایط بحرانی معین استان تهران است. در این زمینه بخش عمده ای از امور احداث مجموعه انجیلاق به عنوان ستاد معین استان تهران در حال انجام است. همچنین تمام پایگاههای امداد و نجات جاده ای که تا پیش ازاین صورت کانکس بودند به ساختمان تبدیل شدند.

احدچگینی در ادامه گفت: به دنبال ایجاد مجموعه توانبخشی هلال احمر در بیمارستان در حال احداث هزار تخت خوابی قزوین هستیم.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر با اشاره به منابع مالی هلال احمر، گفت:

تامین اعتبارات مالی در نظر گرفته شده برای هلال احمر نیازمند فرهنگسازی بین عموم مردم است. مردم و خیّرین می‌توانند اموالی که قصد وقف آن ها را دارند؛ به هلال احمر اختصاص دهند و وقف این نهاد کنند.

احدچگینی در ادامه به کانال آب کشاورزی آبیک تا دشت قزوین پرداخت و گفت:

همه ساله در این کانال افراد زیادی غرق می‌شوند. لازم است طی هماهنگی با شرکت آب منطقه ای برای مسیر های پرخطر این کانال حصاری کشیده شود تا بتوانیم جلوی خسارت‌های بیشتر را بگیریم تا دیگر شاهد کشته شدن کودکان و جوانان شهر در این کانال نباشیم.

عضو هیئت مدیره هلال احمر استان همچنین از آمادگی هلال احمر برای راه اندازی مرکز توانبخشی در جنوب شهر خبر داد و گفت:

در این زمینه اقدامات اولیه نیز صورت گرفته و انتظار می‌رود در این خصوص همکاری خوبی بین شهرداری و هلال احمر شکل بگیرد.

احد چگینی تصریح کرد: در هلال احمر امکانات خوبی برای آموزش شهروندی فراهم است. می‌توان از این امکانات در فراهنگسراها برای آموزش شهروندان استفاده کرد که در این زمینه زیرساخت های لازم فراهم است.

 

تصاویر مرتبط