سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۰

دبیر پارلمان محلی:

پرچم سفيد و سرخ هلال احمر آنقدر بزرگ و امن است كه همه ميتوانند زير اين پرچم با اعتماد فعاليت كنند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با حضور مسئولین سازمان هلال احمر همراه بود؛ گفت:

‍پرچم سفيد و سرخ هلال احمر آنقدر بزرگ و امن هست كه همه ميتوانند زير اين پرچم با اعتماد فعاليت كنند.

وی افزود: در راستای فعالیت های امدادی و ارائه خدمات بشر دوستانه به ساکنان مناطق محروم، حاشیه نشینان و نواحی منفصل شهری، میتوان از پتانسیل هلال احمر استفاده کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه ضمن اشاره به وظایف شهرداری در بحران ها و حواث، تاکید کرد:

بخشی از وظایف مدیریت شهری در مدیریت بحران تعریف می‌شود‌. در این زمینه هلال احمر و مدیریت شهری وظایف مشترکی دارند که پیوند زدن این دو نهاد می‌تواند یکی از کارهای موثر در این زمینه باشد.

قافله باشی در ادامه تاکید کرد: با توجه به وسعت قزوین و نگاه محله محوری که در شورا و شهرداری جاری است؛ هلال احمر و شهرداری می‌توانند در آموزش های شهروندی در سطوح و اقشار مختلف کمک بسیار موثر داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به معضلات بافت های فرسوده که در مواقع بحران می‌‌تواند مشکلات را دو چندان کند، می‌توان با طرح هایی مثل تاب آوری شهری که جزو دغدغه های شهروندان است و همچنین آموزش در زمینه امداد و نجات گام های موثری برداشت.

مهدیه سادات قافله باشی در ادامه جلسه که با ارائه گزارش عملکرد معاونت برنامه ریزی و توسعه نیروی انسانی شهرداری همراه بود؛ گفت:

موضوع استارت آپ های علمی برای اولین بار در بودجه گنجانده شد. با توجه به توانی که شهر قزوین در حوزه های دانشگاهی دارد می‌توان در این زمینه به صورت فعال‌تری ورود پیدا کرد.

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین پیشنهاد داد تا طی مذاکراتی با استانداری، در شورای پژوهشی استانداری برای شهرداری یک کرسی نظر گرفته شود.

قافله باشی در خصوص انعقاد قرارداد های علمی با مراکز خارج از استان اظهار نگرانی کرد و گفت: علی رغم تاکیدات مراکز علمی قراردادهای علمی مدیریت شهری با مراکز خارج از استان منعقد می‌شود و این باعث تاسف است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین افزود: در زمینه جانشین پروری در شهرداری دچار نقص هستیم و سیستم جانشین پروری در دستور کار هیچ کدام از سازمان های شهرداری قرار نگرفته است.

مهدیه سادات قافله باشی یادآور شد: استفاده از بانوان در مدیریت شهرداری جزو برنامه های شهردار محترم بود اما امروز شاهد آن هستیم که شهرداری در سپردن مدیریت های میانی نیز به زنان اعتماد نکرده است.

وی در ادامه اضافه کرد: لازم است از شورای مشورتی شمس نیز خروجی و گزارشی ارائه شود تا بین این شورا و شورای شهر پیوندی برقرار شود و نظرات آنان به اعضا شورا منتقل گردد.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای شهر متذکر شد: فضای ایده پردازی در شهرداری باید امن باشد تا کارمندان بتوانند ضمن اعتماد به مدیران با خاطری آسوده ایده های خود را مطرح سازند.

 

تصاویر مرتبط