شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۱

سخنگوي شوراي اسلامي شهر قزوين:

حفظ محيط زيست با زندگي تمامي افراد جامعه گره خورده است

سخنگوي شوراي اسلامي شهر قزوين گفت: فرهنگ سازي و درگير کردن تمامي جامعه و دستگاههاي مرتبط با مقوله حفظ و گسترش محيط زيست از مهمترين اولويتهاي شوراي شهر، شهرداري و اداره کل محيط زيست است.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ علي صادقي نيارکي با تأکيد بر اين مطلب در نشست مدير کل محيط زيست استان و هيأت همراه با اعضاي شوراي شهر در تالار مردم شورا تأکيد کرد: اهميت محيط زيست با ماشيني شدن زندگي امروزي، هر روز محسوس تر و ضروري تر جلوه مي کند.

وي با تأکيد بر اينکه حفظ محيط طبيعي با زندگي همه ي افراد در سطوح و جايگاههاي مختلف گره خورده است ادامه داد: اين مقوله مهم در سراسر دنيا از جايگاه مهمي برخوردار بوده و اهميت آن براي ادامه حيات بر روي زمين بيشتر از قبل شده است.

نيارکي در ادامه اهداء مجوز به يکي از واحدهاي توليدي در حواشي شهر قزوين را که با مخالفت اداره کل محيط زيست استان مواجه شده بسيار ستودني دانست و بر استمرار اين هدف از سوي اين اداره کل براي حفظ محيط طبيعي استان تأکيد کرد.

اين عضو شورا با اشاره به فعاليت بيش از سه هزار واحد صنعتي در استان قزوين يادآورشد: برخي از اين واحدها تا مرز 15 تا 20 کيلومتري مرکز استان فعاليت دارندو آلودگي آنها به شهر وارد مي شود.

وي افزود: اصول در دادن مجوزها به واحد هاي صنعتي جديد بايد رعايت شود و واحدها فيلترينگ مخصوص داشته باشندو با فاصله هاي مشخص و استاندارد شده از مرکز استان احداث شده و با رعايت ضوابط و مقررات زيست محيطي به فعاليت بپردازند.

پايان پيام/1154/بهمن93

 

تصاویر مرتبط