شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۱

مديرکل محيط زيست استان در صحن علني شوراي شهر قزوين مطرح کرد:

آموزش و فرهنگ سازي حوزه ترافيک و کاهش 50 گرم زباله شهري

صدر الدين عليپور مدير کل حفاظت محيط زيست استان قزوين به همراه معاونين اداره کل در صحن شوراي اسلامي شهر قزوين حضور يافت.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ به مناسبت گراميداشت روز هواي پاک  صدر الدين عليپور مدير کل حفاظت محيط زيست استان قزوين به همراه معاونين خود به منظور ارائه گزارش عملکرد يکساله و فعاليتهاي صورت گرفته در خصوص حفظ محيط زيست در استان قزوين با اعضاي شوراي شهر قزوين در محل شورا ملاقات کرد.

صدرالدين عليپور در اين نشست با اشاره به هماهنگي و تعامل با شهرداري وشوراي شهرقزوين اظهار داشت: سابقه و پيشينه شهر قزوين تلاش براي حفظ محيط زيست و اولويت در زمينه محيط زيست مي باشد که علاقه براي نگه داري محيط زيست و حفظ آن از دير باز تا کنون در کنار حفظ معماري سنتي و اسلامي آن گام برداشته شده است.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان قزوين تصريح کرد: اهداف پيش بيني شده در سازمان محيط زيست همکاري و تعامل بيشتر با ارگانها جهت حفظ محيط زيست شهري و رعايت حقوق شهروندي در زمينه جلوگيري از آلودگيهاي مختلف در راستاي اصل 50 قانون اساسي است.

عليپور سپس به برنامه هاي جامع شاخص هاي محيط زيستي استان اشاره کرد و گفت: انتشار گازهاي آلاينده، برداشت بي رويه از آبهاي زيرزميني، فرسايش خاک و مناطق جنگلي، ساماندهي پسماند و فاضلاب هاي صنعتي، استفاده از کودهاي شيميايي در فعاليتهاي کشاورزي و کنترل آلودگي خودروهاي فرسوده و دفن بهداشتي زباله از تهديدات زيست محيطي است که براي آن بايد برنامه ريزي مدوني داشته باشيم.

مدير کل حفاظت محيط زيست در زمينه حفظ محيط زيست طرح هاي: آموزش و فرهنگ سازي در حوزه ترافيک از مقاطع مختلف مدارس و مردم با استفاده از تجربيات گره هاي مردم نهاد و شوراي ترافيک شهرتهران ، کاهش ميزان پسماند خانگي به مقدار 50 تا 100 گرم در بين خانواده هاي قزويني در جهت حفظ محيط زيست را پيشنهاد کردند که با استقبال رياست و اعضاي شوراي شهر قزوين مواجه شدند.

عليپور در پايان به سوالات اعضاي شوراي شهر قزوين در باره محيط زيست استان، روشهاي تعامل و همکاري ارگانهاوادارات استان پاسخ مناسب دادو با اشاره به آلودگي کارخانه توليد قارچ در منطقه چوبيندر گفت: با توجه به مشکلاتي که اين کارخانه در ناحيه بوجود آورده يک فرصت 10 ماهه به اين شرکت داده شده که به مکان مناسبي منتقل شود که تا دو ماه آينده اين فرصت به اتمام مي رسدو ديگر فعاليتي در منطقه نخواهد داشت.


پايان پيام/1151/بهمن93

تصاویر مرتبط