شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۱

ظاهري، رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين:

زنگ خطر را براي جلوگيري از تخريب محيط زيست از همين حالا به صدا درآوريم

ظاهري در نشست مدير کل محيط زيست استان با اعضاي شورا با ابراز خرسندي از اينکه مشکلات زيست محيطي هم اکنون در استان قزوين مانند برخي استانها بحراني نيست، افزود: اگر از همين الان زنگ خطر را به صدا درنياوريم حال و روز شهرهايي را پيدا مي کنيم که امروز را فرصت قلمداد نکردندو به اميد فردا ماندند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين: عباس ظاهري رئيس شوراي اسلامي شهر در جلسه شوراي شهر قزوين که با حضور اعضاي شورا، صدرالدين عليپور مدير کل حفاظت محيط زيست استان قزوين و معاونين وي برگزار شد، با تأکيد بر اين مطلب يادآورشد: محيط زيست يکي از مهمترين حوزه هايي است که امروزه در رأس اولويتها قرار دارد.

وي با بيان اينکه تلاش براي حفظ و گسترش محيط طبيعي را بايد از همين الان شروع کنيم و فردا دير است، ادامه داد: اگر به محيط طبيعي بي توجه باشيم به نقطه اي مي رسيم که هرچه قدر هم بخواهيم گذشته را باز يابيم، بازهم بي فايده خواهد بود.

رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين با اشاره به بحران زيست محيطي در برخي مناطق استان، يادآورشد: بايد با تلاش، انديشه و برنامه ريزي درست از مسائل منفي و مشکلاتي که مي تواند بر سر راه وجود داشته باشد، جلوگيري کنيم و به سمت کاهش و يا حذف آلايندگي هايي پيش برويم که براي محيط زيست مضر هستند.

رياست شورا در ادامه از افزايش همکاري شورا و مديريت شهري با اداره کل حفاظت محيط زيست استان بر اجراي طرح هاي مشترک و ديگر دستگاههاي مرتبط تأکيد کرد.

وي در بخش بعدي سخنان خود رسانه ها را بازوان توانمندي در راستاي فرهنگ سازي در حوزه فعاليتهاي زيست محيطي عنوان کردو افزود: اين همراهان واقعي مي توانند در راستاي پيشگيري از خطرات زيست محيطي و فرصت سازي براي حفظ و توسعه محيط طبيعي در کنار مسئولان فعاليت داشته باشند.

ظاهري همچنين برخورد با متخلفين زيست محيطي و کسانيکه بهداشت و سلامت جامعه را به خطر مي اندازند، را امري ضروري دانست و ادامه داد: به نحوي بايد فرهنگ سازي شده و مقابل موانع گرفته شود که امراض و بيماري ها کاهش يابد، چراکه محيط زيست به گفته مقام معظم رهبري از حساسيت بالايي برخوردار است و حفظ آن بر همگان واجب و ضروري است.

پايان پيام/1152/بهمن93    

   

تصاویر مرتبط