یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۲

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين:

توزيع عادلانه امکانات شهري مهمترين سياست شورا/مجوز برج سازي در قزوين صادر نمي شود

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين با اشاره به اينکه توسعه متوازن و ارائه خدمات يکسان در همه مناطق شهري از مهمترين سياست‌هاي شوراي اسلامي شهر قزوين است، عنوان کرد: در تحقق اين هدف پروژه‌هاي مختلفي در مناطق کمتر برخوردار تعريف شده تا با احداث آن‌ها به شهروندان قزويني خدمات مطلوبي ارائه شود.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ علي فرخزاد با تأکيد بر اين خبر افزود: در گذشته ساخت برج در بافت تاريخي و مرکز شهر قزوين به متقاضيان توسط مسئولان مربوطه مجوز داده شده است.

وي اضافه کرد: اکنون اين وضعيت تغيير کرده و به هيچ عنوان مجوز احداث برج‌هاي تجاري، اداري و مسکوني در اين بافت‌ها به متقاضيان داده نمي‌شود.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين با اشاره به اينکه در گذشته برج‌سازي به عنوان پيشرفت و توسعه شهري به شمار مي‌آمد، بيان کرد: اين مهم يکي از دلايل صدور اين مجوزها در گذشته بوده که امروز عدم صدور آن از مصوبات شوراي اسلامي قزوين شده است.

رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر قزوين بيان کرد: قزوين نسبت به شهرهاي ديگر که با کمبود منابع مالي مواجه شده بود، توانست با جذب سرمايه‌گذار شهر را به نحو مطلوبي اداره کند.

وي با بيان اينکه درآمدهاي شهرداري قزوين نبايد به منابعي مانند از جمله ساختمان متکي باشد، خاطرنشان کرد: بايد با به‌کارگيري راهکارهاي کسب درآمدهاي پايدار با جديت در اين مجموعه پيگيري شود.

رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر قزوين اضافه کرد: احداث پل، پارک ملا خليلا و بانوان از جمله پروژه‌هايي است که مي‌تواند توسعه عادلانه خدمات شهري را در مناطق کمتر برخوردار و توسعه يافت يکسان کند.

فرخزاد با بيان اينکه فضاهاي تفريحي در شهر قزوين بايد افزايش يابد، تصريح کرد: در برخي از فضاهاي مرکزي اين شهر زمين‌هاي خالي وجود دارد که توسط برخي اداره‌ها استفاده مي‌شود.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين با اشاره به اينکه از اين زمين‌ها بايد در ايجاد فضاهاي تفريحي استفاده بهينه کرد تا نشاط و شادابي شهروندان قزويني افزايش يابد، افزود: شوراي چهارم تلاش مي‌کند تا اين هدف را در شهر محقق کند.

تلاش براي جذب سرمايه‌گذار در قزوين

رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر قزوين با بيان اينکه امروز مسئولان شهري در استان‌ها در جذب سرمايه‌گذار تلاش مي‌کنند، خاطرنشان کرد: شهر قزوين پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي مطلوبي دارد و مي‌تواند در تحقق اين مهم موفقيت‌هاي قابل توجهي را به دست آورد.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين اضافه کرد: لازم است مسئولان شهري و استاني بايد با اتحاد و همدلي در جذب سرمايه‌گذار براي توسعه شهري تلاش کنند.

اين مسئول با اشاره به اينکه بودجه پيشنهادي 94 شهرداري قزوين به شوراي اسلامي شهر قزوين تقديم شده است، بيان کرد: اعضاي اين شورا با جديت در حال بررسي ابعاد مختلف اين بودجه هستند.

رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر قزوين ادامه داد: اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام به منظور ارائه خدمات مناسب به شهروندان قزويني و توسعه شهري در بودجه 94 تأکيد شده است.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين اضافه کرد: شوراي اسلامي تلاش مي‌کند تا با بررسي بودجه 94 منافع و توفيقات خوبي نصيب شهروندان قزويني شود تا آن‌ها از عملکرد مجموعه مديريت شهري رضايت بيشتري داشته باشند.

پايان پيام/1157/بهمن93

تصاویر مرتبط