سه‌شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۴

رئيس کميسيون شهرسازي شوراي اسلامي شهر قزوين:

سازه‌هاي شهري قزوين پيوست «زيست‌محيطي» داشته باشد

رئيس کمسيون شهرسازي قزوين گفت: احداث پروژه‌هاي عمراني قزوين بدون پيوست زيست محيطي امکان‌پذير نيست و در اين زمينه دستگاه‌هاي اجرايي بايد هماهنگي لازم با اداره کل محيط زيست را داشته باشند.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين و به نقل از تسنيم حسين غياثوند اظهار داشت: هيچ شهري بدون برنامه‌ريزي مدون نمي‌تواند به توسعه‌اي پايدار براي رسيدن به اهدافي مشترک دست يابد مگر اينکه دستور 21 را در دستور کار خود قرار دهد.

عضو شوراي شهر قزوين با اشاره به اهميت عملياتي شدن دستور کار 21 عنوان کرد: در جلسه‌اي که با مديرکل محيط زيست استان قزوين برگزار شد ضمن تاکيد به اهميت پرداختن به اين امر با هدف دستيابي به توسعه پايدار که نياز نسل کنوني است بر ضرورت داشتن پيوست زيست محيطي براي پروژه‌هاي عمراني شهر تأکيد شد.

رئيس کميسيون شهر سازي افزود: بايد مسائل مهمي که توجه به آنها ضروري است در دستور کار قرار گرفته و با توجه به نيازهاي نسل‌هاي آينده مسائل کلان شهري مورد بررسي قرار گرفته و سازه‌هاي شهري و ساير مسائل عمراني بر اساس آن آمايش شود.

غياثوند با اشاره به تهيه طرح تفصيلي شهري گفت: برنامه منظمي مبني بر تدوين طرح تفصيلي تقديم شورا شده که کارشناسي از اداره کل محيط زيست در جلسات طرح تفصيلي شرکت مي‌کند تا درباره تراکم و کاربردهاي مختلف محيط زيست نظرات کارشناسانه‌ ارائه کند.

وي با اشاره به دستور کار 21 و ضرورت به کارگيري آن در برنامه‌هاي شهري تصريح کرد: دستور کار 21 به اين نکته اشاره دارد که مسائل محيط زيست بسته به هر شهر متفاوت بوده و مشاوره و همکاري بايد در تمام سطوح ملي وبين المللي مورد تأکيد قرار گرفته و در اين توسعه آموزش اقشار مختلف مردم بايد در تمام جوامع بشري نيز مهم تلقي شود.

رئيس کمسيون شهرسازي بيان کرد: دستورکار 21 در واقع يک برنامه محلي و بومي است که بايد در اولويت برنامه‌هاي مديران شهري قرار گيرد و در آن تبادل اطلاعات دقيق از وضعيت اقتصادي، اجتماعي و زيست محيطي به حل مسائل و يافتن راه حل‌ها کمک کند.

پايان پيام/1161/بهمن93

تصاویر مرتبط