چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۵

رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين خواستار شد:

واگذاري اختيارات ملي در سطوح شهري و استاني به مديران محلي

رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين گفت: اگر اختيارات و تصميم گيري هاي كلان در شهرها و استانها با نگاه محلي و بومي به مديران مربوطه واگذار شود درباره بسياري از مشكلات شهري تصميم گيري نهايي مي شود.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ منوچهر حناچي معاون وزارت راه و شهر سازي و هيأت همراه در سفر يكروزه به قزوين و بازديد از تعدادي پروژه هاي مهم مركز استان در نشست با استاندار‍‍، رياست و اعضاي شوراي شهر، شهردار، مديران استان و ديگر شهرداران در محل استانداري قزوين پيرامون تصميم گيري برخي پروژه هاي شاخص شهر همچون ورودي هاي شهر، تعاوني هاي 330 هكتاري بالاي اتوبان و شهيد انصاري شرقي شركت كرد.

عباس ظاهري در اين جلسه با اشاره به پروژه ها و ظرفيتهاي شاخص شهر قزوين، آثار تاريخي و نيروي انساني توانمندي كه وجود دارد، گفت: شكوفايي ظرفيتهاي بالقوه و دست يابي به شهري متعالي با توزيع متوازن امكانات، ضرورتي است كه با مديريت متحد شهري و استاني بدست مي آيد و خوشحاليم كه اين باور در نگاه معاونت وزارتخانه راه و شهرسازي وجود دارد.

وي در ادامه با تأكيد بر اينكه بسياري از چالشها و مشكلات شهرها به لحاظ وجود موانع قانوني حل نشده باقي مانده است، ادامه داد: تلاش براي برداشتن موانع توسعه زماني به نتيجه مي رسد كه مديران در هر جايگاه و رتبه اي فرصتها را غنيمت شمرده و تهديدها را تبديل به موقعيت سازنده نمايند.

رياست شورا در ادامه واگذاري برخي اختيارات كلان از سوي شوراي عالي شهرسازي به استانها را گامي مهم در راستاي حل مشكلات آنها برشمردو خاطرنشان كرد: اگر استانداران و رؤساي ادارات اختيارات كلان و گسترده تري داشته باشند حلال بسياري از گره هاي خاص منطقه شهري و استاني خود خواهند بود.

وي با اشاره به بازديدي كه معاونت راه و شهرسازي از تعاوني هاي بالاي اتوبان، شهيد انصاري شرقي و مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه داشتند، بيان كرد: يكي از مهمترين كارهايي كه مي تواند پروژه هاي شاخص و تأثيرگذار شهر را به سعادت و بهروزي برساند، فرصت كار و تصميم گيري به مديران شهري و استاني و اعتماد به آنهاست.

وي با ترسيم چشم اندازهاي منطقي براي شهر قزوين اظهار اميدواري كرد: با اين اختيارات، قزوين موقعيتها و فرصتهاي مغتنمي در كشور خواهد داشت تا در نتيجه احياي كاركردهاي مثبت آن، نتايج حاصل از اين تغيير شگرف در سطح ملي و حتي بين المللي بازتاب داشته باشد.

ظاهري در پايان با اشاره به موقعيت جغرافيايي و استراتژيكي شهر و نزديكي آن به پايتخت، بيان كرد: حالا زماني رسيده كه از ظرفيتهاي موجود به نفع اين خطه كه پاره تن نظام جمهوري اسلامي است بهره بردو خواسته ها و نيازهايش را جامعه عمل پوشاند.

پايان پيام/1162/بهمن93

     

تصاویر مرتبط