پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۲۰

صديقي، عضو شوراي اسلامي شهر قزوين:

کارهاي بزرگي در کشور با همدلي دولت و ملت رقم مي خورد

اگر مسئولان و مردم اين همدلي و همزباني را باور داشته باشندو در فعاليتهاي خود نهادينه سازند کارهاي بزرگ و درخور توجهي در کشور رقم خواهد خورد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ محمدرضا صديقي عضو شوراي اسلامي شهر در جلسه شوراي شهر و در ابتداي سخنان خود با اشاره به شعار امسال که از سوي مقام معظم رهبري دولت و ملت، همدلي و همزباني نامگذاري شده است، افزود: نقشه راهي که مقام معظم رهبري در ابتداي هر سال براي دولت و ملت تعيين مي کنند اگر مورد اجرا قرار بگيرد بسيار براي پيشرفت کشور اثر گذار و جوابگو خواهد بود.

وي در ادامه از مذاکرات ايران با گروه 1+5 در لوزان سوئيس گفت و ادامه داد: جاي دارد از مردان ايران به خاطر تلاش براي تنظيم اين بيانيه مطبوعاتي تشکر کنم.

صديقي از زمان انعکاس بيانيه مطبوعاتي تا 10 تير ماه که مذاکرات نهايي مي شود، به عنوان زنگ تفريح ياد کردو افزود: دولت مردان ايران در اين زمان بايد ايده اي مشترک براي مقابله با دشمن داشته باشندو ما در اين راستا منتظريم تا نظرات رهبري را شنيده و به رهنمودهاي ارزشمند ايشان گوش فرا دهيم.

وي در ادامه گريزي به نوروز 94 زدو ضمن قدرداني از تلاش شهرداري براي ورود گردشگران به شهر براي بازديد از جذابيتهاي تاريخي، سرمايه گذاري، خدماتي و توريستي شهرمان، خاطرنشان کرد: بايد تلاش براي تبديل قزوين به مقصد گردشگري فراهم شودتا گردشگران حداقل يک يا دو شب در کهن شهر قزوين اقامت داشته باشند.

وي با اشاره به بازتابها و نتايج مثبت اقتصادي که براي شهروندان و شهرمان ناشي از تقويت حوزه گردشگري رقم خواهد خورد، افزود: براي رفع مشکلات و موانع موجود بايد تمامي مديران و دستگاههاي مرتبط همچون ميراث فرهنگي پاي کار بيايند، به عنوان نمونه کمبود پارکينگ در اطراف مکانهاي تاريخي شهر بشدت وجود داردو به خاطر اين نقيصه در ايام نوروز زدو خوردهايي بين گردشگران و ساکنين به وجود آمده است.

رياست کميسيون شوراياري شوراي شهر بحث آسيب شناسي حوزه گردشگري را بسيار مهم دانست و از شهرداري قزوين خواست تا گزارش کاملي از وضعيت گردشگري در نوروز امسال ارائه دهد تا بتوان ضمن شناخت نقاط ضعف در اين بخش، آنها را رفع و در راستاي تقويت نقاط قوت کوشيد.

وي در بخش بعدي سخنان خود با اشاره به نقش مهمي که باغات سنتي قزوين در رونق گردشگري شهر دارندو بازديدي که به همراه ديگر اعضاء در اسفند 93 براي حل مشکلات اين بافت به عمل آوردند، گفت: باغات سنتي به سه دسته آباد، نيمه آباد و تخريب شده تقسيم بندي مي شوند.

اين عضو شورا "کمبود آب، راه دسترسي و امنيت"را از مهمترين مشکلات باغات دانست و گفت: بر اثر بارندگي اخير آب رودخانه به سمت باغات سرازير شده است ولي آمار مشخصي مبني بر اينکه چند درصد باغات با استفاده از اين منبع آبياري شدند، وجود ندارد.

صديقي با اشاره به اقداماتي که شهرداري در راستاي بتن ريزي، لايروبي و ديوار چيني رودخانه انجام داده است، افزود: در برخي قسمتهاي داخل باغ متأسفانه اين ديوار چيني ها امتداد پيدا نکرده و ممکن است بر اثر اتفاقي، آب مهار نشده اي به داخل باغ نفوذ پيدا کند.

وي در اين رابطه براي احياي باغات جنوب شهر، پيشنهاد داد: چند معبر بتن ريزي شده در کانال درنظر بگيريم تا آبها را به سمت جنوب هدايت کندو با اين اقدام که از سرعت مطلوبي نيز برخوردار است، بخش اعظمي از باغستان جنوب شهر احياء شده و آب در عرض 15 دقيقه به مقصد سرازير مي شود.

نايب رئيس کميسيون عمران تأکيد کرد: امسال در ايجاد جاده دسترسي نيز بايد کار کنيم و مثلا از يک تا پنج کيلومتري مسيرها جاده تعريف کنيم و ضمن حل مشکل آب و امنيت، زمينه را براي حضور گردشگران و توريستي نمودن منطقه فراهم آوريم.

پايان پيام/1239/فروردين94

   

تصاویر مرتبط