سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۶

فرج اله فصیحی رامندی،

روحیه استکبار ستیزی باید در دانشجویان زنده باشد

روحیه مبارزه با ظلم و استکبار ستیزی باید در دانشجویان زنده و تبلور داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز دانشجو اظهار کرد: روز 16 آذرماه یادآور شهادت سه تن از دانشجویان در سال 1332 توسط رژیم شاهنشاهی و قربانی شدن آنها در مقابل رئیس جمهور آمریکا بود و یاد آور پیکار و مبارزه دانشجویان بر علیه استبداد و استثمار است.

وی ضمن تبریک این روز به دانشجویان افزود: امیدواریم روح مبارزه با استبداد و استکبار جهانی در همه دانشجویان تبلور داشته باشد و روحیه استکبار ستیزی در میان آنها زنده باشد.

فصیحی در ادامه سخنانش با اشاره به مناسبت تقویمی دیگر در روز 17 آذر یاد و خاطره شهید مهدی زین الدین را گرامی داشت و بر روح بلند و آسمانی شهدا درود فرستاد و گفت: یکی از ویژگی های این شهید بزرگوار تکلیف گرایی و حضور در جبهه های جنگ بود چرا که معتقد بود تکلیف آن روز ها حضور در دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: ایشان معتقد بود رزمندگان چه به شهادت برسند و چه پیروز شوندبه تکلیفشان عمل کرده اند.

رئیس مجلس محلی قزوین همچنین در ادامه جلسه که با حضور جمعی از پرستاران نمونه بیمارستانهای استان و به مناسبت گرامیداشت روز پرستار برگزار شد طی سخنانی ضمن تبریک روز پرستار به تمامی پرستاران اظهار کرد: حضرت زینب (س) قهرمان رسالت رسان کربلا بود و مسئولیت انتقال پیام کربلا را به نحو احسن ادا نمود.

فرج اله فصیحی رامندی ضمن قدردانی از تلاشهای پرستاران به ویژه در ایام سخت بیماری کرونا گفت: ما قدردان زحمات و ایثارگری های پرستاران هستیم اما چه ما قدر بدانیم و یا ندانیم زحمات خالصانه در جایگاه خود محفوظ است و به فرموده سردار دلها شهید سلیمانی، باید برسیم به آنجا که انتظار نداشته باشیم که کسی ما را ببیند، همان کسی که میبیند حاکم و قاضی خواهد بود.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در ادامه جلسه که به بررسی لوایح شهرداری قزوین اختصاص داشت در خصوص لایحه شهرداری قزوین پیرامون سامانه جامع مدیریت ناوگان بار، مسافر و برون سپاری برخی امور در سازمان تاکسیرانی به دفاتر پیشخوان دولت گفت: با کلیات این موضوع موافق هستیم اما باید شرح خدماتی که قراراست واگذارشود با جزییات این طرح در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گیرد و سپس برای تصمیم گیری به صحن شورا ارایه گردد.

وی در طرح دیدگاه خود نسبت به لایحه آیین نامه توزیع فیشهای انبوه در شهرداری قزوین گفت: بایستی ساز و کار نحوه پرداخت حق الزحمه توزیع این فیش ها به کارکنانی که در این موضوع همکاری می کنند مشخص گردد تا به لحاظ قانونی مشکلی ایجاد نشود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط