یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۰۵

فرمانی،

قزوین نیازمند طرح جامع فرهنگی است/اجرای طرح هر محله یک امام محله در قزوین

تهیه و تدوین طرح جامع فرهنگی برای شهر قزوین و داشتن نقشه راه در این حوزه یک ضرورت است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری، نظارت، و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: قزوین نیازمند طرح جامع فرهنگی و نقشه راه در این حوزه است.
 
وی برضرورت ایجاد ید واحده در این حوزه تاکید کرد و افزود: موازی کاری ها و جزیره ای عمل کردن در ارگانهای مربوطه ازجمله امور مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری باعث می شود تا نتوانیم به خوبی به وظایف و اهداف مدنظر در حوزه فرهنگی عمل نماییم.

به گفته وی متاسفانه این موضوع همراه با تغییر جایگاههای مدیریتی باعث می شود که بسیاری از امور فرهنگی به خوبی اجرا نشود و طرح ها ابتر بمانند.

رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین تصریح کرد: باید جبهه فرهنگی ید واحده شوند و طرح جامع فرهنگی را در بخشهای مختلف تهیه کنند تا به امید خدا در آینده شاهد حرکت بزرگ فرهنگی باشیم.

فرمانی همچنین از طرح امام محله در محلات قزوین خبر داد و گفت: در کنار اعضای شورایار در محلات هر محله یک امام محله خواهد داشت و موضوعات، مشکلات و مطالبات محلات توسط آنها پیگیری و حل خواهد شد.

وی همچنین خواستار تجمیع روحانیون فعال در بخش های مختلف شد.

فرمانی در ادامه بر ضرورت استفاده از ظرفیت بانوان در بخش های مختلف تاکید کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت توجه شهرداری قزوین به سایت پسماند محمدآباد تاکید کرد و گفت: این سایت وضعیت بحرانی دارد اما شهردار قزوین نسبت به حل مشکلات آن بی توجه است.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط