سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۰۷

عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

از ظرفیت مدارس در ترویج ورزشهای همگانی استفاده شود

مدارس محلات شهر قزوین می توانند پایگاهی برای ورزش همگانی و ترویج فرهنگ ورزش و سلامتی باشند و باید از این ظرفیت استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فاطمه اشدری عضو شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: طبق جلسه مشترکی که با آموزش و پرورش داشتیم امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه در مورد توجه به ورزش همگانی و استفاده از ظرفیت مدارس در این حوزه شاهد نهضت ورزش همگانی در محلات قزوین باشیم.

وی افزود: می توانیم با فراخوان مربی های خبره و فارغ التحصیلان ورزشی در شهر و استفاده از آنها در مدارس به سمت ترغیب شهروندان به ورزش حرکت کنیم.
 
به گفته اشدری، می توان مدارس دخترانه را برای حضور مادران و دختران و مدارس پسرانه را برای حضور پدران و پسران مهیا نمود تا در ساعات خاصی بتوانند برای ورزش از آن محیط استفاده کنند؛ در واقع می توان به ترویج ورزش همگانی با رویکرد خانواده محوری در جهت سلامت و نشاط جامعه با هم افزایی و تعامل با آموزش و پرورش در پایگاه مدارس پرداخت.

اشدری تاکید کرد: با توجه به اینکه ورزش در سلامتی افراد بسیار مهم است شهرداری قزوین می تواند ست های ورزشی را به مدارس هدیه کند و با در اختیار گرفتن فضای مدارس و فراخوان مربی های ورزش بتوانیم قدمی در راستای ترویج کفرهنگ ورزش های همگانی برداریم.

وی در ادامه جلسه با انتقاد از لایحه افزایش تعرفه ورودی بوستان باراجین اظهار کرد: به ازای سرمایه گذاری هایی که در این دهکده و بوستان باراجین صورت گرفته است خدمات خاصی به مردم ارایه نمی شود و این انتقاد وجود دارد که در این شرایط چرا باید مردم برای ورود به این منطقه پول پرداخت کنند؟

وی افزود: در حالی این افزایش مبلغ اتفاق می‌افتد که مجموعه‌های گردشگری باراجین مانند دهکده طبیعت و شهر بازی برای ورود هزینه دریافت می‌کنند، ما نباید این هزینه اضافی را به مردم تحمیل کنیم، در حالی که برخی از پیمانکاران و مدیران بخش خصوصی در مجموعه گردشگری از فضای موجود استفاده‌های زیادی می برند که سهم شهرداری بسیار نا چیز است ، در صورتی که هزینه های سرسام آور و هنگفت آن به شهرداری تحمیل می‌گردد که نیاز به بررسی و بازنگری مدیریت بازرسی دارد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: اگر چه با این لایحه مخالف هستم، اما اگر قرار است به تصویب اعضای شورای شهر برسد باید مواردی مانند بلیط رایگان ویژه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و تشکل‌های خیریه نیز در این لایحه ذکر شود.

وی با اشاره به ایجاد درآمد بخش خصوصی از دهکده طبیعت گفت: در دهکده طبیعت بخش خصوصی برای خود درآمدزایی می کند، ولی مردم از آن بی بهره هستند و اقداماتی که در این دهکده انجام می شود نیز بی حساب و کتاب و بدون هیچ نظارتی است اما شورا باید کار نظارتی خود را انجام دهد.

اشدری خاطرنشان کرد: ما شورای همه مردم شهر هستیم و برای همه مردم تصمیم می گیریم، بنابراین باید در این لایحه برای افراد آسیب پذیر جامعه که تحت پوشش نهادهای خدماتی هستند نیز تخفیفاتی را در نظر گرفت.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط