سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۰۷

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

حمایت تمام قد شورا از سرمایه گذاری در شهر قزوین

شورای اسلامی شهر قزوین از پروژه های سرمایه گذاری که مقرون به صرفه بوده و منافع شهر تامین شود تمام قد حمایت می کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا به مصوبات جلسه هیات رییسه شورا اشاره کرد و گفت: در جلسه هیات رییسه شورای اسلامی شهر قزوین مصوب شد تا شهرداری قزوین قراردادهای بیش از یک میلیارد تومان را چه در مرکز و چه در مناطق و سازمانها را قبل از انعقاد جهت ارزیابی، بررسی و تایید به شورا ارسال نماید.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه مقرر شد تا سازمانها قبل از بودجه بندی، پروژه های عمرانی خود را به کمیسیون مربوطه شورا ارایه دهند تا در کمیسیون به توافق برسند و در زمان تصویب بودجه مشکل نداشته باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین از شهرداری قزوین خواست تا ضمن فعال کردن شورای سازمانها، اعضای جدید را معرفی کنند و ساختار سازمانها را نیز اصلاح نمایند.

وی در ادامه جلسه با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضای شورا مبنی بر استفاده از ظرفیت مدارس در ورزش های همگانی گفت: در شورای گذشته در 50 نقطه از شهر با همکاری سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین برنامه های ورزش همگانی اجرا می شد و حالا می توان این موضوع را به مدارس تعمیم داد و در مناطقی که حائز شرایط هستند با استفاده از مدارس این برنامه ها اجرایی شود.

فصیحی رامندی به تشکیل کمیته واگذاری غرف در بازارچه دایمی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: در این کمیته رییس کمیسیون خدمات شهری، رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی و نماینده شورا در امور غرف حضور دارند و بر اساس آیین نامه نسبت به انتخاب افراد و واگذاری غرف اقدام خواهند نمود.

وی همچنین در ابتدای جلسه یاد و خاطره شهدای هفتم دی ماه را گرامی داشت و به شکوه و عظمت و ایستادگی مردم قزوین در مقابل رژیم ستم شاهی اشاره کرد.

فصیحی رامندی همچنین در ادامه به حماسه حضور مردم در نهم دی ماه اشاره کرد و گفت: حضور حماسی مردم پاسخ محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان انقلاب بود که با شعار" انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است" به میدان آمده بودند، اما بصیرت مردم اجازه نداد تا دشمنان به اهداف خود برسند.

رئیس پارلمان محلی قزوین همچنین به شهادت آیت اله غفاری که ارادت خاصی به حضرت امام خمینی (ره) داشت و توسط رژیم شاهنشاهی به طرز فجیعی به شهادت رسید، اشاره کرد و گفت: وفاداری ایشان به حضرت امام (ره) و استقامت و مقاوت افرادی چون آیت اله غفاری باعث تقویت نهضت و حرکت امام خمینی (ره) شد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط