یکشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۲۲

نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین

لزوم توجه به ایجاد مراکز تفریحی و ورزشی برای بانوان با استفاده از خرد جمعی و نظر کارشناسان باید برنامه های خوبی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و خانواده ها در جامعه تدوین شود.

  فاطمه اشدری نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری قزوین برگزار شد با تاکید بر اهمیت ایجاد زیر ساختها ی تفریحی و ورزشی برای بانوان جامعه اظهار داشت: داشتن یک خانواده خوب، جامعه آرام و شهر خوب برای زنان به این بستگی دارد که مردان چه زیرساخت هایی را مهیا کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به طرح موضوع مقابله با سگ گردانی توسط مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین گفت: موضوعاتی که در خصوص سگ گردانی مطرح می شود، مختص یک قشر به خصوص نیست و متأسفانه این موضوع در درون بسیاری از خانواده ها نفوذ کرده است.

به گفته اشدری اگر روابط عاطفی و فرزند پروری در میان خانواده ها به درستی تبیین شود، خلاء عاطفی ایجاد نخواهد شد تا افراد به نگهداری حیوانات بپردازند.

اشدری با بیان اینکه رفع این معضل نیاز به هم افزایی تمام دستگاه‌های اجرایی دارد، افزود: لازم است جلسات متعددی در خصوص دغدغه های دفتر امور بانوان در تقویم اجرایی قرار گیرد و ما نیز به عنوان نمایندگان مردم در شورای شهر در کنار مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین هستیم تا بتوانیم کارهای موثری را در راستای رفع موانع و مشکلات حوزه زنان انجام دهیم.

وی در ادامه بر لزوم ایجاد مراکز تفریحی و فضای شادی و نشاط در جامعه تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم برای اوقات فراغت جوانان و خانواده ها برنامه های مناسب داشته باشیم کسی سراغ حیوانات نخواهد رفت، بنابراین شاید برنامه های خوبی در این راستا تعریف نشده است لذا ضرورت دارد با خرد جمعی و مشورت و پرهیز از موازی کاری در این راستا قدم های خوبی برداریم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، خاطرنشان کرد: می توانیم با فراخوان کارشناسان امر در این حوزه شرایط خوبی برای اجرای مناسب برنامه های فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی فراخور اقشار مختلف شهر و گروههای سنی در جامعه و شهر قزوین تدوین نماییم.

اشدری افزود: اعضای شورای اسلامی شهر قزوین برنامه های خوبی برای ارائه دارند و سعی میکنند با توجه به امکاناتی که دارد، خدمات شایسته ای به شهروندان ارائه دهد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم توجه شورا به نظرات و انتقادات و نطق های اعضای شورا در صحن شورا تاکید کرد و گفت: ابزار اعضای شورا نطق های آنان است و لازم است تا شهردار قزوین نسبت به نطقهای اعضای شورا و سوالاتی که مطرح شده پاسخگو باشد.

اشدری با بیان اینکه از نیروهای بازنشسته در شهرداری قزوین دعوت به کار شده است گفت: بارها به این موضوع تاکید داشتیم که جوانان تحصیلکرده و کارآمدی در شهرداری و شهر هستند که بایستی جایگزین افراد بازنشسته شوند ،بدین منظور مکررا خواسته شده آمار افراد بازنشسته که در حال حاضر همچنان مشغول به کارند، یا دعوت به کار شده اند یا همچنان در سیستم هستند به ما اعلام شود ، ولی اقدامی صورت نگرفته است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: نیروهای قراردادی، حجمی و مدت معین که نمی توانند احراز پست داشته باشند و اسناد مربوط به حوزه کاری خود را امضا نمایند، چرا باید در جایگاه مدیریت و معاونت قرار گیرند؟

وی تصریح کرد: ما وقتی حرف میزنیم و جوابی دریافت نمی کنیم مجبوریم با نوشته حرف هایمان را بزنیم همچنین اگر به نطق هایمان هیچ اعتنایی نشود از این پس به جای نطق پیشنهاد سه نفره خواهیم داد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط