سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۱۶

حق شناس،

لوایح ارایه شده به شورا مصرح ، منجز و شفاف باشد

شورای اسلامی شهر، محل تنظیم لوایح شهرداری نیست بلکه باید در شورا لوایح به تصویب برسد، بهمین دلیل لوایح واصله از سوی شهرداری قزوین باید مطابق با قوانین تنظیم شده ودر عین حال منجز و شفاف باشد.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، محسن حق شناس نایب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در دومین جلسه علنی شورا در سال جاری که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: می‌بایست بحثهای فنی و کارشناسی قبل از ارایه لایحه به شورا، در شهرداری قزوین صورت گیرد؛ چرا که در غیر اینصورت زمان زیادی از شورا صرف لوایحی می شود که چکش کاری نشده است.

وی افزود: متاسفانه در جلسه اخیر برخی از کمیسیونهای شورا شاهد بودیم لوایح ارایه شده مصرح، منجز و شفاف نبود و افراد مطلع معرفی شده از سوی شهردار نیز هر کدام نظرات متفاوتی پیرامون یک لایحه واحد داشتند.

حق شناس خواستار دقت نظر بیشتر در تنظیم لوایح شهرداری قزوین شد و گفت: بحثهای فنی و مطالعاتی باید قبل از ارائه لایحه به شورا توسط افراد کارشناس و مطلع ، صورت گیرد تا موجب اتلاف وقت کمسیون ها نشود. 

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه با تاکید بر ارایه به موقع تکالیف شهرداری در مصوبات شورا یادآور شد: متاسفانه این موضوع در برخی از موارد از جمله عدم ارائه به موقع برش یکساله از برنامه شهرداری مشهود بود.

حق شناس در پایان با اعلام این موضوع که انتصاب افراد فاقد شرایط احراز در پستهای حساس فاقد اعتبار قانونی است، تاکید کرد: آیین نامه استخدامی شهرداری ها لغو شده و هرگونه بکارگیری نیرو در شهرداری در مشاغل حساس باید براساس قانون استخدام کشوری انجام پذیرد و لازم است شهرداری نسبت به اصلاح وضعیت نیروی انسانی در مشاغل حساس مطابق قوانین و مقررات اقدام کند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط