سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۳

با هدف رسیدگی به مسایل تاکسیرانان شهر صورت گرفت؛

دیدار نمایندگان تاکسیرانان شهر با اعضای شورا در کمیسیون تلفیقی عمران، ترافیک و شهرسازی شورا

جلسه کمیسیون عمران، ترافیک و امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قزوین در تلفیق با کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی شورا در تالار مردم برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، در ابتدای این جلسه که با حضور اعضا، عرشیان سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری، وثوق نیا سرپرست سازمان تاکسیرانی و جمعی از مسئولان و نمایندگان صنف تاکسیرانی و با هدف طرح دغدغه های مربوط به تاکسیرانان و همفکری به منظور رفع مسایل آنها برگزار شد، نمایندگان خط های مختلف تاکسی در شهر قزوین به بیان مشکلات کاری خود پرداختند که از جمله آنها می توان به نداشتن بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی، لحاظ نشدن سختی کار برای تاکسیرانان، نداشتن ارزش ریالی جواز تاکسی و پایین بودن قیمت فروش تاکسی در مقایسه با خودروی مشابه فاقد مجوز تاکسیرانی، لزوم‌نوسازی ناوگان تاکسیرانی، شناور نمودن کرایه تاکسی متناسب با شرایط ترافیکی، آب و هوایی و ساعات مختلف شبانه روز اشاره کرد.

این گزارش می افزاید؛ نیاز به کپسول گاز سی ان جی، تخصیص اعتبار به منظور اعطای وام با بهره پایین و بازپرداخت بلند مدت، اعمال طرح ترافیکی برای خیابان های پر تردد به ویژه خیابان های بوعلی و بیمارستان ۲۲بهمن که بیشترین بار ترافیکی شهر را بر دوش می کشند؛ ساماندهی خودروهای شخصی، نامناسب بودن نوع خودروهای تحویلی به تاکسیرانان و پر خرج بودن این خودروها از دیگر موضوعات مطروحه از سوی تاکسیرانان بود. 

همچنین از دیگر مطالبات این قشر که توسط مدیر مجتمع تاکسیرانی قزوین مطرح شد، می توان به ناتمام ماندن تنها سالن ورزشی ویژه تاکسیرانان و محرومیت این قشر از خانه تاکسی به عنوان مجتمع تاکسیرانی شهر که بتواند پاسخگوی مطالبات این صنف باشد اشاره کرد.

گفتنی است؛ در ادامه جلسه عرشیان سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین در پاسخ به مسایل مطرح شده از سوی تاکسیرانان، کلیه مطالبات آنها را به جا دانست و حل و فصل بخشی از این مسایل را نیازمند اتخاذ تصمیمات کشوری و در سطح قانونگذاری دانست و در ارتباط با بخش دیگری از این مطالبات خواستار همفکری و همکاری مجموعه مدیریت شهری قزوین شد.

وثوق نیا سرپرست سازمان تاکسیرانی قزوین نیز در ادامه این جلسه و طی سخنانی خواستار رسیدگی به مطالبات تاکسیرانان با همفکری اعضای شورا و مجموعه شهرداری قزوین شد و تاکسیرانان را به درک متقابل و همدلی و صبر به منظور تحقق خواسته هایشان دعوت کرد. 

بر پایه این گزارش، هر یک از اعضای کمیسیون نیز طی سخنانی در این جلسه از رانندگان تاکسی به عنوان قشری زحمتکش، پر تلاش و فعال یاد کردند و مطالبات این قشر را به حق و مستلزم پیگیری دانستند.

همچنین اعضای کمیسیون پیشنهاد تشکیل کارگروهی منسجم و هدفمند توسط تاکسیرانان به عنوان هسته مرکزی و پیگیر مطالبات این قشر را مطرح نمودند و خواستار تشکیل جلسات ماهانه یا فصلی توسط این کارگروه و پیگیری مطالبات تاکسیرانان از طریق مجموعه شهرداری، نماینده ولی فقیه و نمایندگان مجلس شدند و تحقق مطالبات صنفی را در هر قشر و صنفی در گرو صبر، وحدت رویه، اهتمام در پیگیری مطالبات و همدلی و همفکری با مدیران و‌ مسئولان دانستند.

گفتنی است؛ اعضای کمیسیون در خاتمه این جلسه در ارتباط با بخشی از انتظارات تاکسیرانان قول مساعد دادند که از جمله آن می توان به پیگیری اتمام سالن ورزشی ویژه تاکسیرانان و مسایلی از این دست که در حیطه اختیارات و متناسب با توان مالی شهرداری می باشد اشاره کرد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط