سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۳

با نظر کمیسیون شهرسازی شورا در دستور کار قرار گرفت؛

تنظیم لایحه چگونگی صدور مجوز اراضی قولنامه ای شهر

جلسه کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی شورا به ریاست مهری السادات تقوی در تالار مردم برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، در این جلسه که با دستور کار بررسی چگونگی صدور مجوز برای اراضی قولنامه ای شهر و با حضور اعضا، شهرامفر سرپرست معاونت معماری و شهرسازی، بهنام زاده سرپرست املاک، فقیهی مدیر اداره حقوقی شهرداری و مسئولان شهرسازی مناطق مختلف شهرداری برگزار شد، هر یک از کارشناسان مناطق مختلف شهرداری قزوین به ارایه توضیحاتی در خصوص وضعیت این اراضی در منطقه متبوع خود پرداختند.

همچنین دیگر مسئولین شهرداری حاضر در جلسه دیدگاه حقوقی و شهرسازی خود را در ارتباط با مسأله مطرح نمودند و در مقام پاسخگویی به سوالات اعضای کمیسیون و پاسخگویی به انتظارات آنها برآمدند. 

بر پایه این گزارش، اعضای کمیسیون شهرسازی و املاک شورا نیز پس از بحث و تبادل نظر در این باره، در جمع بندی دیدگاه های مطروحه مقرر نمودند با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت یکپارچه سازی روند تصمیم گیری در خصوص پرونده های مشابه، لزوم احقاق حقوق شهروندان و در عین حال اهمیت رعایت صرف و صلاح شهرداری، موضوع در کارگروه توافقات و املاک شهرداری متشکل از مسئولان و کارشناسان شهرسازی و حقوقی و... مطرح شود و پس از بررسی، جمع بندی و احراز شرایط در این کارگروه در قالب یک لایحه منسجم، کارشناسی شده، هدفمند و قابل دفاع به کمیسیون ارایه شود. 

همچنین اعضای کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر طی سخنانی با اجماع بر این موضوع که مفاد لایحه باید به گونه ای باشد که برای شهرداری تبعات حقوقی به دنبال نداشته باشد، اهمیت نحوه تعیین مبلغ صدور پروانه اراضی قولنامه ای، با استفاده از نظرات کارشناسان و تعیین مبلغی منصفانه و قابل دفاع به عنوان بخشی از این لایحه را مورد تاکید قرار دادند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط