یکشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۱

عضو شورای اسلامی شهر قزوین مطرح کرد؛

ضرورت استفاده از سرویسهای بهداشتی مساجد شهر برای خدمت رسانی به شهروندان

ضروری است در راستای خدمت رسانی به شهروندان در نقاطی از شهر که سرویس بهداشتی وجود ندارد، با هماهنگی هیات امنا و پرداخت هزینه حفظ و نگهداری از ظرفیت مساجد شهر استفاده شود.

   به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حسین صلح جو عضو شورای اسلامی شهر قزوین در سومین جلسه علنی شورا در سال جاری با اشاره به لایحه تخصیص 300 میلیون تومان اعتبار جهت حفظ و نگهداری سرویس های بهداشتی برخی مساجد شهر قزوین اظهار کرد: جانمایی سرويس بهداشتی در مكان‌های پرتردد شهرها بايد توسط شهرداران و مسئولان شهري امري عادي تلقي شود، چرا كه جانمايي اين مكان جداي از شرايط زيستي در بهسازي شهرها و پاسخ به نياز زيستي كاملا طبيعي است كه نبود آن موجب نارضايتي مي‌شود.

وی افزود: در این راستا در برخی نقاط شهر قزوین سرویسهای بهداشتی خوبی احداث شده است، اما به دلیل محدودیت زمین در نقاط مرکزی شهر مانند خیابان شهدا و خیابان امام خمینی (ره) و سایر مناطق سرویس های بهداشتی احداث نشده است، لذا می توانیم از ظرفیت سرویس های بهداشتی در مساجد که در این خیابانها هستند برای خدمت رسانی به شهروندان استفاده نماییم.

صلح جو که نماینده شورا در امور سرویس های بهداشتی سطح شهر است ادامه داد: بایستی با هماهنگی مساجد مورد نظر از جمله آقاسیدعلی، مسجد النبی (ص) ، مسجد جامع، پیغمبریه و مسجد ولیعصر(عج) نسبت به مبلغ نهایی حفظ و نگهداری سرویسهای بهداشتی تصمیم گیری شود و شهرداری قزوین نیز حتما در موعد مقرر مبلغ مورد توافق را به مساجد پرداخت نماید.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، ضرورت دارد مساجد بر اساس اهمیت معبر و تردد شهروندان اولویت بندی شود و با هماهنگی آنها سرویسهای بهداشتی مساجد در اختیار شهروندان قرار گیرد.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط