شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۷

دیدار اعضای کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین با همتایان خود در تبریز

با هدف آشنایی با تجربیات موفق کلان شهرهای کشور، بومی سازی این تجربیات و بهره گیری از دستاوردهای آن به منظور افزایش سطح خدمات رسانی به شهروندان، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از معاونین و مدیران شهرداری قزوین با همتایان خود در تبریز دیدار و گفتگو کردند.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، در جریان این دیدار که با پیگیری و مدیریت کمیسیون خدمات شهری، نظارت و شورایاری های شورای اسلامی شهر قزوین صورت گرفت، علی فرمانی ریاست این کمیسیون طی سخنانی به تشریح اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری قزوین در حوزه های زیر مجموعه معاونت خدمات شهری پرداخت و با بیان این مطلب که اجرای طرح جامع مدیریت پسماند، ساماندهی دکه‌های فعال در سطح شهر و ایجاد بازارچه‌های محلی در بخش‌های مختلف از جمله این اقدامات به شمار می رود اظهار داشت: اجرای طرح «هر مسجد یه کارگاه آموزشی» با هدف آموزش مقدمات آتش نشانی به منظور آماده نمودن شهروندان در برخورد با حوادث احتمالی آتش سوزی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه به شمار می رود.

فرمانی در بخش دیگری از سخنانش از ساماندهی زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست و ایجاد شغل از طریق ایجاد بازارچه دایمی برای این قشر به عنوان دیگر برنامه شاخص مجموعه مدیریت شهری قزوین یاد کرد که با همفکری و همکاری شورا و شهرداری قزوین محقق شده است.

پرویز هادی، رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز نیز طی سخنانی در این جلسه اظهار کرد: بهتر است تجربیات دو شهر در حوزه اقدامات شهری در اختیار همدیگر قرار گیرد تا گام‌های مثبتی در راستای توسعه شهری برداشته شود.

وی گفت: شهرداری تبریز تجربیات ارزنده ای در حوزه پسماند، ماشین‌آلات و تجهیزات آتش‌نشانی، ایمنی کار، ایجاد بازارچه‌های محلی و اقدامات ضربتی در حوزه خدمات شهری دارد و می تواند این توانمندی ها را به مجموعه مدیریت شهری قزوین منتقل نماید.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در حوزه پسماند نیز در ماه‌های اخیر کارخانه زباله‌سوزی در تبریز راه‌اندازی شده که بررسی ایده آن به شهرداری قزوین توصیه می شود.

هادی افزود: موضوع دفن پسماند یک موضوع محیطی بوده و در تلاش هستیم تا آخر دوره ششم این مهم را در شهر تبریز ساماندهی کنیم. 

وی با بیان اینکه در کمیسیون محیط‌زیست و خدمات شهری دو مصوبه مهم داشتیم، ادامه داد: یکی از این مصوبات مربوط به بحث نگهداری از تجهیزات بود و دیگری مربوط به بحث اچ‌اس‌ای و ایمنی کار بود که این دو مورد را نیز در حال حاضر در دستور کار خود قرار داده ایم و پیگیر موضوع هستیم تا اقدامات عملیاتی آن را آغاز کنیم.

رییس کمیسیون محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز افزود: ایجاد بازارچه‌های محلی هم یکی دیگر از مصوبات بود که مقرر شد حداقل هر منطقه یک بازارچه محلی در سال ۱۴۰۱ ایجاد کند تا محصولات محلی با قیمت مناسب در آن بازارچه‌ها عرضه شود.

وی عنوان کرد: سال جاری را تحت عنوان خدمات محله‌ای نامگذاری کرده ایم تا در محلات نسبت به شناسایی مشکلات و نواقص و رفع آنها اقدام شود.

گفتنی است؛ ولی چگینی و مهری السادات تقوی دیگر اعضای شورای اسلامی شهر قزوین نیز طی سخنانی در این دیدار به بیان دستاوردهای خود در کمیسیون های متبوع خود پرداختند و با همتایان خود در این سفر تبادل نظر و انتقال تجربه پرداختند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط