جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۰۲

صدور پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار قزوین به مناسبت شهادت امیرالمؤمنین، علی(ع)

فرج الله فصیحی رامندی رئیس شورای اسلامی شهر و مهدی صباغی شهردار قزوین به مناسبت شهادت امام علی(ع) پیام تسلیتی صادر کردند. متن این پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم حقُّ عليٍّ على هذهِ الاُمّةِ كحَقِّ الوالِدِ على وَلَدِهِ؛ حقّ على بر اين امّت همچون حقّ پدر است بر فرزندش/ پیامبر اعظم(ص)

 بیست و یکمین روز از ماه رمضان، روز سوگواری و ماتم برای پرکشیدن صوت عدالت انسانی، نمونهٔ انسان کامل، برادر و جانِ رسول گرامی اسلام، مولای مؤمنین و مؤمنات، جانشین رسول خدا، امیرالمؤمنین علی(ع) است. روزی که عالم در سوگ شهادت مظهر عدالت و رحمت و شاخص ایمان و تقوا نشسته و درس‌ها و کلام او را زمزمه می‌کند.

راه و روش امیرالمؤمنین در حکمرانی معیار اسلامی و ایستادگی او در تحقق عدالت و انصاف، در تمام تاریخ بشریت بی مانند و بی نظیر بوده و برای تمام انسان‌های مسلمان و آزاده در طول تاریخ، مکتبی نجات بخش است.

اکنون در رمضان سال ۱۴۴۳ هجری قمری و پس از بیش از ۱۴٠٠ سال قمری از شهادت مولای متقیان، جهان بشریت بیش از هرچیز نیازمند گسترانیدن رایحهٔ مکتب عدالت، آزادگی و آزادی معنوی امیرالمؤمنین(ع) است؛ که ان‌شاءالله با ظهور منجی موعود(عج) محقق خواهد شد.

اینجانبان، فرارسیدن سالروز شهادت امام نخست شیعیان و مولای مؤمنین و مؤمنات امیرالمؤمنین علی(ع) را به ساحت مقدس حضرت بقیه الاعظم(عج)، مقام معظم رهبری و همهٔ مسلمین و مردم آزادهٔ جهان به ویژه مردم دارالمؤمنین قزوین تسلیت و تعزیت عرض می‌نماییم. فرج الله فصیحی رامندی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین مهدی صباغی شهردار قزوین

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط