جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۰۲

نگاهی اجمالی به عملکرد منتخبین مردم در شورای شهر در هفته ای که گذشت

شورای اسلامی شهر قزوین در هفته گذشته با برگزاری یک جلسه علنی به ریاست فرج اله فصیحی رامندی و با حضور اعضا، شهرامفر نماینده شهردار، کاظمی معاون خدمات شهری و موسوی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین، ۷لایحه از مجموع لوایح دریافتی شهرداری را از تصویب خود گذراند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین در این مدت کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، بانوان و امور خانواده شورا به ریاست قاسم اللهیاری و با دستور کار واکاوی و ارزیابی عملکرد مناسبتی شهرداری تشکیل جلسه داد که با چند مصوبه داخلی از جمله ارایه گزارش مبسوط برنامه ها و اقدامات صورت گرفته و در دستور کار سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری به کمیسیون همراه بود.

بر پایه این گزارش، برپایی کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای شهر به ریاست ولی چگینی و با دستور کار بررسی حسابرسی سال ۹۸ شهرداری دیگر اقدام اعضای شورا در هفته گذشته بود که با تاکید بر ضرورت بازنگری در انتخاب ناظر و مسئول برآورد پروژه های شهرداری به کار خود پایان داد.

همچنین در این مدت کمیسیون املاک، شهرسازی و حقوقی شورا با مدیریت مهدی مهدیخانی در تالار مردم تشکیل جلسه داد که بررسی ۵مورد از لوایح شهرداری و اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص آنها، با خروجی موافقت با سه لایحه دیگر اقدام اعضای شورا در این مدت بود.

این گزارش می افزاید؛ تشکیل کمیسیون عمران، ترافیک و امور زیربنایی به ریاست مهدی مهدیخانی که با هدف تسهیل نمودن روند ساخت و ساز در قزوین و با دعوت از جمعی از فعالان حقیقی و حقوقی این صنعت در استان صورت گرفت دیگر اقدام اعضای شورا در هفته گذشته به شمار می رود که پس از بحث و تبادل نظر، با در دستور کار قرار گرفتن دو مصوبه داخلی شامل تشکیل کمیسیون توافقات و ایجاد سامانه یکپارچه الکترونیک ظرف مدت سه ماه آینده به عنوان دستاورد این نشست هم اندیشی همراه بود.

از برپایی برنامه هفتگی ملاقات مردمی در منطقه سه شهرداری، با حضور مهدی مهدیخانی ریاست کمیسیون عمران ترافیک و امور زیربنایی شورای اسلامی شهر که با هدف شنیدن مسایل و مشکلات مراجعین این منطقه از شهرداری صورت گرفت می توان به عنوان دیگر اقدام اعضای شورا یاد کرد که با دستاورد رسیدگی به ۲۰ پرونده با بیشترین فراوانی مربوط به حوزه های شهرسازی، درآمد و عمرانی همراه بود.

برپایی جلسه هیأت رییسه شورای اسلامی شهر قزوین، حضور ریاست شورای شهر در آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی، دیدار ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر قزوین با فرمانده لشگر ۱۶زرهی قزوین به مناسبت گرامیداشت روز ارتش و حضور نایب رییس و اعضای شورای شهر در مراسم تجلیل از حافظان کل قرآن کریم در مسجد النبی(ص) از دیگر اقدامات اعضای شورا در هفته گذشته بود.

همچنین طی این مدت اعضای کمیسیون خدمات شهری، نظارت و شورایاری های شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست علی فرمانی و با سفر کاری به تبریز با همتایان خود در این شهر دیدار کردند و درصدد تبادل تجربیات و شناسایی راهکارهای افزایش سطح تعاملات دو مجموعه برآمدند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط