چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۷

فصیحی رامندی،

عزم شورای ششم در اجرای طرحهای عمرانی جدی است

در برنامه ریزی چهار ساله شورای ششم اجرای پروژه های توسعه ای، روان‌سازی ترافیک و اجرای پروژه های عمرانی مختلف در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم خدمات شایسته ای را به شهروندان ارایه نماییم.

 به گزارش روابط عمومي شورای اسلامی شهر قزوین، فرج الله فصیحی رامندی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیمای مرکز قزوین به مناسبت نهم اردیبهشت سالروز تأسیس نهاد شوراها به بیان اهمیت و ضرورت شکل گیری آن پرداخت و اظهار کرد: شوراها به عنوان یک نهاد مردمی حلقه واسط بین مردم و دستگاهای اجرایی هستند و تاکنون نیز کارکردهای مثبتی داشته اند.

وی افزود: نهاد شوراهای شهر و روستا می تواند مطالبات مردم در مجموعه مدیریت شهری را پیگیری نموده و آنها را به منصه ظهور برساند.

فصیحی رامندی در ادامه سخنانش با بیان اینکه عمده مطالبات و درخواست‌های شهروندان از شوراها در زمینه اشتغال است، خاطرنشان کرد: دایره فعالیت شوراها محدود است و این نهاد برای مطالبات شهروندان در زمینه اشتغال نمی تواند اقدامی داشته باشد اما در حوزه مربوط به مدیریت شهری و خدمات شهری در خدمت مردم و پاسخگوی مطالبات آنهاست.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص عملکرد شورا در سال‌های اخیر گفت: فعالیت نهاد شورا نیز به مانند دولت‌ها افت و خیز داشته است، به عنوان نمونه در شورای چهارم هر هفته یک پروژه افتتاح می شد ولی در شورای پنجم به دلیل محدودیت در منابع مالی کمتر در حوزه عمرانی کار شد.

به گفته وی بر اين اساس بنا به وضعیت اقتصادی و شرایط اجتماعی، شوراها دچار فراز و نشیب‌هایی بوده اند اما در مجموع گام های مثبتی در راستای خدمت رسانی به شهروندان برداشته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید بر اینکه عزم شورای ششم در اجرای طرح های عمرانی جدی است، تصریح کرد: در شورای ششم برنامه ریزی شده تا بتوانیم در حوزه عمرانی فعالیت بیشتری داشته باشیم.

فصیحی رامندی یادآور شد: در این دوره از شوراها با انتخاب شهردار پاکدست، فعال و پرتلاش برنامه ریزی های منطقی صورت گرفته تا در زمینه اجرای طرحهای عمرانی و توسعه‌ شهری گام های مثبتی برداشته شود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط