سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

اشدری:

روز قدس روز حماسه آفرینی و وحدت همه ی مسلمانان جهان است ، تا پرچم عدالت خواهی به دست منجی عالم بشریت در این مکان مقدس به اهتزاز در آید.

روز قدس روز حماسه آفرینی و وحدت همه مسلمانان جهان است / دروغگویی در نظام اسلامی باید جرم شناخته شده و دروغگو مجازات شود

فاطمه اشدری نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین ، در جلسه علنی شورا که با حضور سیاهکلی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ،طی سخنانی با بیان اینکه باید در نظام اسلامی دروغگویی به عنوان جرم شناخته شود اظهار کرد: در نظام اسلامی زیبنده نیست که دروغگویی از سوی مسئولان رایج باشد لذا از نمایندگان مجلس درخواست می کنم قانونی وضع کنند تا دروغ جرم شناخته شده و متخلف مجازات شود. شایسته نیست در نظام و دینی که دروغگویی زشت و به عنوان گناه تلقی شده ما شاهد بی توجهی به این دستور دینی باشیم.

اشدری با طرح این سوال که چرا برای دزد مجازات داریم ولی برای دروغگویی که به باور و اعتقاد مردم آسیب می زند مجازات تعییین نشده است؟ تاکید کرد: پیشنهاد می کنیم از سوی مجلس طرحی داده شود تا دروغگویی جرم تلقی شود و برای این بدترین صفت که حتی از سوی برخی مسئولان صورت می گیرد مجازات تعیین شود تا این صفت رذیله ریشه کن شود.

به گفته وی، در بسیاری از کشورها با این موضوع برخورد می کنند و بایستی در کشور ما نیز به صورت قانونی با این مساله برخورد نمود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه سخنانش با اشاره به انتخاب یکی از معلولان شهر به عنوان نماینده شهردار در امور مناسب سازی تصریح کرد: انتخاب آقای حسن رجبی از معلولان توانمند شهر بعنوان نماینده شهردار در ستاد مناسب سازی استان از کارهای ارزشمندی است که برای اولین بار انجام می شود و شهرداری سهم خود در حمایت از معلولان ادا کرده که می تواند الگوی سایر دستگاها نیز قرار گیرد.

وی تاکید کرد: پیشنهاد می کنیم در مجلس نیز طرحی ارایه شود تا دستگاههای اجرایی نیز از معلولان استفاده کنند.

حقوق پرسنل کارمندی شهرداری پایین است و باید تدبیری اتخاذ شود

اشدری بخش دیگری از سخنانش را به موضوع پایین بودن حقوق کارمندان شهرداری اختصاص داد و گفت: شهرداری مگر زیر مجموعه وزارت کشور نیست پس چرا حقوق پرسل آن مانند این وزارتخانه محاسبه نمی شود؟ امروز کارمندی که ۲۴ سال سابقه دارد با دریافت حقوق ۸ میلیون تومانی نمی تواند زندگی خود را اداره کند لذا از نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی درخواست می کنیم موضوع افزایش حقوق کارمندان شهرداری را پیگیری کند.

وی تصریح کرد: یا ترمیم حقوق برای پرسنل شهرداری صورت گیرد و یا اینکه در این خصوص تدبیر ویژه ای اتخاذ شود تا شاهد عدالت در پرداخت حقوق به پرسنل باشیم.

اشدری در ادامه سخنانش از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان یک مکان فرهنگی تاثیرگذار در تربیت و شکل گیری شخصیت کودکان نام برد و اظهار داشت: متاسفانه با بی توجهی به این کانون فرهنگی شاهد تخریب سقف آن بر روی کودکان هستیم و کسی به آن توجه ندارد که باید به آن رسیدگی شود.

وی گفت: مشکلات تامین آب و احیای باغستان را با کمک خود باغداران باید حل کرد زیرا صاحبان باغها از همه بیشتر راهکار حل مسائل را می دانند و میراث فرهنگی نباید به بهانه مسائل تاریخی مانع احیا و توسعه باغستان باشد.

به گفته وی اگر عنوان میراث فرهنگی از باغستان سنتی قزوین برداشته شود باغداران بهتر می توانند برای آبادانی و احیای این میراث کهن شهر قزوین اقدام نمایند.

اشدری در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: نشست با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی دستاوردهای زیادی برای مردم دارد و بایستی از این ظرفیت برای حل مشکلات شهری بیشتر استفاده کنیم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط