سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

ولی چگینی،

تامین اعتبار اجرای طرح بازآفرینی منطقه هادی آباد/ ساخت و سازها در اراضی بالای اتوبان رونق گیرد

طرح ساماندهی ورودیهای شهر قزوین به ویژه بلوار آیت آله خامنه ای در شهر قزوین مدتهاست در شورایعالی معماری و شهرسازی کشور بلاتکلیف است و ضرورت دارد تا در سفر رییس جمهو به قزوین مورد پیگیری قرار گیرد.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، ولی چگینی رییس کمیسیون مالی برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که باحضور سیاهکلی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ضمن تاکید بر برگزاری جلسات ماهانه با نمایندگان مجلس اظهار داشت: تشکیل جلسات ماهانه با حضور نمایندگان و اعضای شورا می تواند گره گشای مسایل شهری باشد و امیدواریم با اتحادو همفکری بتواینم باری از روی دوش شهروندان برداریم و در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم تلاش نماییم .

وی در ادامه خواستار حل مشکل ساخت و ساز در اراضی بالای اتوبان شد و افزود: شهرداری قزوین تا به حال در اراضی عظیمیه و اندیشه به جهت ایجاد زیر ساخت هزینه های زیادی کرده است اما به دلیل عدم ساخت و ساز و مشکلات نبود امکانات و آب شرب آن طور که شایسته است نتوانسته کسب درآمدی از این مناطق داشته باشد لذا درخواست دارم تا برای مشکل آب منطقه بالای اتوبان به ویژه عظمیه اعتبار ملی درنظر گرفته شود. 

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ضرورت دارد تا ساخت و سازها در اراضی بالای اتوبان رونق گیرد تا شاهد تعدیل قیمت مسکن در شهر قزوین باشیم.

چگینی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: اصلاح نقشه بافت تاریخی شهرضروری است تا ساخت و ساز در این منطقه افزایش یابد زیرا در حال حاضر محدوده تعریف شده مانع کار است که باید این محدوده اصلاح شود و با تعریف لکه گذاری در مناطق تاریخی اجازه ساخت وساز به مالکینی که درمحدوده بافت تاریخی نیستند داده شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه خواستار افزایش اعتبارطرح های بازآفرینی شهری بویژه در منطقه هادی آباد شد وگفت: اجرای طرحهای بازآفرینی درمناطق بافت فرسوده و قدیمی از اهمیت خاصی برخوردار است ، لذا درخواست دارم تا اعتبار این طرحها در شهر قزوین افزایش یابد.

به گفته وی در منطقه هادی آباد تاکنون شهرداری قزوین، ۳۰ میلیارد تومان برای تملک این محدوده هزینه کرده است و برای ادامه روند کار نیز نیازمند ۴۰ میلیارد تومان هستیم.

رییس کمیسیون مالی برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین همچنین راه اندازی تراموای شهری و ادامه متروی شهری از هشتگرد تا قزوین را به عنوان یکی دیگر از مطالبات مهم شهروندان ذکر کرد و گفت: با توجه به ظرفیت تردد سالانه ۱۰ میلیون خودرو از اتوبان باید برای تبدیل قزوین به مقصد گردشگری اقدام کنیم لذا راه اندازی قطار شهری در شهر قزوین یک ضرورت است و می تواند در رونق گردشگری شهر و استان قزوین موثر باشد.

چگینی خواستار توجه به مشکلات بوستان فدک، دهکده طبیعت و افزایش اعتبارات در این حوزه و پیگیری حقوق کارکنان شهرداری قزوین شد.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط