سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

حق شناس،

✅ضرورت پیگیری اجرای قطار شهری در قزوین/ تفاوت افزایش حقوق کارمندان و کارگران عادلانه نیست

تبدیل وضعیت نیروهای کارگری به کارمندی در شهرداری قزوین باعث کاهش حقوق آنان شده است، لذا ضرورت دارد از طریق وضع قوانین و کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی این مشکل حل شود.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین، محسن حق شناس نایب رییس شورای اسلامی شهر، در جلسه علنی شورا که با حضور سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد طی سخنانی خواستار ورود نمایندگان مجلس به وضعیت حقوق پرسنل شهرداری شد و اظهار کرد: افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان شهرداری و افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران عادلانه نبوده و این ظلم است؛ همچنین تعدادی از نیروهای شهرداری پس از قبولی در آزمون استخدامی، تبدیل وضعیت شده اند و حقوقشان تا یک سوم کاهش یافته است، زیرا وضعیت آنها از جایگاه کارگری به کارمندی تغییر یافته است.

وی خواستار ورود نمایندگان مجلس به این موضوع شد و گفت: این تبعیض بدون کمک مجلس و وضع قانون برطرف نمی شود، چرا که برخی از پرسنل از اینکه سفره شان کوچک تر شده ، رنجیده خاطر گشته اند و نگرانی های زیادی از این بابت دارند.

به گفته حق شناس، عالیترین مرتبه ارتباطات بین دستگاهها قانون است و باید همه قانون محوری را سرلوحه کارها قرار دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه کارشناسان شورا وابسته به شهرداری هستند افزود: اصل مشورت با جریان کارشناسی و تخصصی باید جدی دیده شود و یکی از ایراداتی که به شوراها وارد است و دستگاه قانونگذار باید در این موضوع ورود جدی داشته باشد نقیصه کار کارشناسی در بدنه شورای اسلامی شهرهاست، زیرا کارشناسان شوراها همان کارشناسان شهرداری هستند.

به گفته نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین، اگر شورا بخواهد از کارشناسان شهرداری استفاده کند، عملا ناظر و منظور یکی می شود و همان ایده که تولید لایحه می کند همان ایده هم به تصویب لایحه منجر می شود؛ لذا علی رغم زحمات دوستان در شورای ششم و شوراهای ادوار برای مرکز پژوهشهای شورا و شهرداری این نقیصه نیاز به ضابطه قانونی دارد و حتما باید مجلس به این موضوع ورود کند.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه قزوین بار پسماند استان را بر دوش می کشد افزود: قزوین بار پسماند استان را از دفن و بی خطر سازی تا پردازش عهده دار است و متاسفانه در این زمینه حمایتهای خوبی صورت نمی گیرد؛ درخواست داریم تا در سفر رییس جمهور برای مشکل محیط زیستی مجموعه محمدآباد نیز توجه ویژه شود چرا که اگر تدبیر نشود دچار ضایعه محیط زیستی در این منطقه خواهیم شد.

وی همچنین خواستار افزایش بودجه استان قزوین شد و گفت: استان قزوین در تولید درآمد ملی جزو استانهای برتر کشور است اما متاسفانه سهمش از بودجه خوب نیست و جزو استانهای آخر کشور هستیم، شایسته است به سهم واقعی استان از بودجه دست یابیم و در این راستا پیگیری های جدی صورت گیرد.

حق شناس بر ضرورت اجرای طرح تراموا در مسیر شمال به جنوب و شرق به غرب شهر قزوین تاکید کرد و گفت: می توان در سفر رییس جمهور با استفاده از ظرفیتهای قانونی اجرا و راه اندازی تراموای شهری را در قزوین در دو مسیر شمال به جنوب و شرق به غرب را به عنوان یکی از مطالبات مهم شهروندان مطرح نماییم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط