سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

اللهیاری،

حل مشکلات شهری در گرو تعامل با وزارتخانه ها و نهادهای تهران/سایت پسماند محمدآباد نیازمند اعتبار ملی است

بسیاری از موضوعات مدیریت شهری در وزارتخانه ها گره خورده است که نیازمند حل آنها از طریق رایزنی و تعاملات در سطح ملی هستیم.

    به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین، قاسم اللهیاری سخنگو و رییس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی ،ورزشی ،بانوان وامور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین ، در جلسه علنی شورا که باحضور سیاهکلی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی برگزار شد؛ با بیان این که نیازمند حل برخی از مشکلات شهری از طریق وزارتخانه ها و در سطح ملی هستیم، اظهار کرد: برای حل بسیاری از معضلات شهری باید با وزارتخانه ها و سازمانهای تهران در تعامل و همکاری باشیم و در این راستا می طلبد که شهردار و نمایندگان استان بنا به ظرفیت و ارتباطاتی که دارند این شرایط را فراهم نمایند تا بتوانیم جلساتی در تهران برای حل مشکلات مدیریت شهری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه همگرایی خوبی میان مسئولان شهری و استانی با مجموعه نمایندگان مجلس وجود دارد که در تاریخ انقلاب بی سابقه است و باید بتوانیم با هم افزایی از این ظرفیت استفاده نماییم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار راه اندازی فرودگاه قزوین شد و گفت: این موضوع میتواند در راستای جذب گردشگر به استان بسیار تاثیر گذار باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه سخنانش بر لزوم توجه و تخصیص اعتبارملی به سایت پسماند محمدآباد شد و افزود: برای احداث لندفیل نیازمند 200 میلیارد تومان اعتبار هستیم که این اعتبار از عهده شهرداری خارج است و ضرورت دارد همه ظرفیتهای استان و کشور پای کار باشند تا بتوانیم با ساماندهی مجموعه سایت پسماند محمدآباد، درآینده با بحران های زیست محیطی مواجه نشویم.

وی همچنین بر لزوم توجه به افزایش سرانه جمعیتی اتباع بیگانه در نواحی منفصل شهری قزوین مانند مشعلدار و چوبیندر تاکید کرد و گفت: در برخی مناطق مانند چوبیندر و مشعلدار سرانه جمعیتی اتباع بیگانه بیشتر از همشهریان است و این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی در موضوعات فرهنگی و سرانه های بهداشتی شده است.

وی تاکید کرد: در این مناطق به شدت با کمبود زیر ساخت مواجه هستیم و لازم است تا وزارت کشور در مناطق حاشیه شهر قزوین که به محل سکونت اتباع بیگانه تبدیل شده است توجه جدی داشته باشد.

وی اظهار داشت: می توان با احداث یک شهرک برای اتباع بیگانه تا حدودی آسیبهای فرهنگی و اجتماعی حضور آنان در مناطق منفصل شهری و یا سایر نقاط شهر را کاهش داد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط