سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

فرمانی،

ضرورت تعیین تکلیف ساماندهی طرح توسعه آستان امامزاده حسین (ع)/ بیمه رانندگان تاکسی پیگیری شود

ایجاد کمیته ای با حضور نمایندگان مجلس و کارشناسان فنی برای تسریع در حل مشکلات شهر، افزایش درآمدهای شهری و جذب سرمایه های ملی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین ، علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری نظارت و شورایاری ها در جلسه علنی شورا که با حضور سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، بر ضرورت ایجاد کمیته ای ویِژه با حضور نمایندگان مجلس تاکید و اظهار کرد: بایستی در راستای حفظ انسجام و هماهنگی در برطرف نمودن مشکلات و عدم جزیره ای عمل نمودن دستگاهها کمیته ای ویژه با حضور نمایندگان مجلس ایجاد شود تا بتوانیم تصمیمات خوب و لازم الاجرایی را اتخاذ نماییم.

وی در ادامه سخنانش خواستار تعیین تکلیف سریع طرح توسعه آستان امامزاده حسین (ع) شد و افزود: این طرح مدتهاست که بین دستگاههای مختلف بلاتکلیف رها شده است و معضلات خاصی را برای ساکنین منطقه ایجاد نموده است لذا بایستی سریعا در این خصوص تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.

فرمانی همچنین رسیدگی به مشکلات شهرک اندیشه و منطقه عظیمیه را از دیگر مطالبات مهم شهروندان ذکر کرد وخواستار توجه و رسیدگی به این مناطق شد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه سخنانش با ذکر این سوال که آیا ساخت و احداث کمربندی در شهر وظیفه شهرداری است ؟، تصریح کرد: باید مشخص شود ساخت کمربندی وظیفه شهرداری است یا راه و شهرسازی؛ تا تصمیم درستی در این زمینه اتخاذ شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری نظارت و شورایاریها به موضوعاتی از قبیل بازیافت فاضلاب شهری، تحت پوشش قراردادن کارخانهدسیمان آبیک به استان برای ساماندهی وضعیت آلودگی، استفاده از ابزارهای قانونی برای افزایش درآمد و دریافت سهمیه قیر برای تسریع در اجرای طرح های عمرانی و روکش آسفالت مطالبی بیان نمود.

وی همچنین خواستار رسیدگی به وضعیت بیمه ای رانندگان تاکسی شد و گفت :این قشر زحمتکش سختی کاربالایی دارند و لازم است تا از پوشش بیمه ای خوبی برخوردار باشند و رانندگانی که تحت پوشش بیمه نیستند از خدمات بیمه ای برخوردار گردند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط