پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۵

نگاهی به عملکرد منتخبین مردم در پارلمان محلی در هفته گرامیداشت شوراهای اسلامی شهر و روستا

منتخبین مردم در شورای اسلامی شهر قزوین، هفته گذشته را که مصادف با هفته گرامیداشت شوراهای اسلامی شهر و روستا بود با حضور در گلزار شهدای قزوین و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و شهدای گلگون کفن ایران اسلامی آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ در ابتدای هفته گذشته و در سالروز گرامیداشت شأن و منزلت نهاد شورا، فرج الله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین به همراه اعضای شورا و مهدی صباغی شهردار قزوین و هیأت همراه با حضور در گلزار شهدای قزوین با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) تجدید میثاق و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

در این مراسم همچنین با حضور بر مزار صدیقه حکمت عضو فقید سومین دوره شورای اسلامی شهر قزوین و همسر سرلشگر خلبان عباس بابایی یاد ایشان و دیگر اعضای فقید ادوار گذشته شورا آقایان محمدحسین خاکساران و‌ یزدانبخش سیاهکالی مرادی را با قرائت فاتحه و اعطای گل گرامی داشتند.

همچنین در هفته گذشته، فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین و دیگر اعضای شورا با حضور در مناطق یک، دو و سه شهرداری قزوین با کارکنان این مناطق دیدار و گفتگو کردند.

بر پایه این گزارش، در جریان هر یک از این دیدارها که به مناسبت روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا و با هدف برقراری ارتباط رو در رو با کارکنان این مناطق شهرداری صورت گرفت؛ رویکرد و عملکرد واحد‌های مختلف، مسایل و مشکلات کارکنان و مطالبات و درخواست های شهروندان از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت و اعضای شورا در جریان شرایط کاری کارکنان قرار گرفتند.

همچنین منتخبین مردم در تالار مردم در هفته گذشته، هشتمین جلسه علنی شوراهای اسلامی شهر قزوین در سال جاری را به ریاست فرج اله فصیحی رامندی و با حضور مهدی صباغی شهردار قزوین در تالار مردم برگزار نمودند که تصویب ۴لایحه از مجموع لوایح دریافتی و بررسی موضوع ساماندهی آستان مقدس امامزاده حسین(ع) به عنوان مهم ترین اولویت طرح های بازآفرینی شهری و بازآفرینی بافت فرسوده و محله هادی آباد و تبادل نظر پیرامون این عناوین از دستاوردهای این جلسه بود.

این گزارش حاکی است؛ نمایندگان مردم در نهاد شورای اسلامی شهر قزوین، بخش دیگری از برنامه کاری هفته گذشته خود را به میزبانی از مدیران و مسئولان شهری و استانی در تالار مردم گذراندند.

بر پایه این گزارش، در این راستا مهدی صباغی شهردار قزوین و هیأت همراه وی متشکل از معاونین، شهرداران مناطق، مدیران و رؤسای سازمان های شهرداری با حضور در صحن علنی شورای شهر و با اعطای گل و هدایا از زحمات ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر قزوین قدردانی کردند.

در جریان این دیدار که با هدف پاسداشت روز ملی شوراها صورت گرفت هر یک از اعضای شورا به طرح دیدگاه ها و انتظارات خود از مجموعه شهرداری پرداختند و بر ضرورت همدلی، هم اندیشی و هم افزایی مجموعه شورا و شهرداری تاکید کردند و شهردار قزوین نیز طی سخنانی با اشاره به مسایل و مشکلات مالی پیش روی شهرداری ها، این نهاد را در خدمت شهر و شهروندان دانست و از برنامه محوری و اولویت بندی در اجرای طرح‌ها و برنامه های شهرداری به عنوان رویکرد اصلی شهرداری قزوین یاد کرد.

همچنین در روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا، تالار مردم میزبان عباس کاظمی فرماندار قزوین و هیأت همراه، ناصر ظاهری مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و معاونین و مدیران این نهاد، سرهنگ پاسدار حیدری فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) قزوین و حجت الاسلام شجاعی مهر مسئول نمایندگی ولی فقیه در این ناحیه و هیأت همراه و عرشیان سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و مدیران عامل و رؤسای سازمان های زیر مجموعه این معاونت بود.

گفتنی است؛ در جریان هر یک از این دیدارها طرفین در ارتباط با نحوه گسترش همکاری ها به طرح دیدگاه های خود پرداختند و پس از بحث و تبادل نظر و بررسی راهکارهای افزایش تعاملات، بر ضرورت مدیریت یکپارچه شهری به منظور افزایش سطح کمی و کیفی خدمات رسانی به شهروندان تاکید کردند.

از برپایی جلسه کمیسیون فرهنگی،اجتماعی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین، به ریاست قاسم اللهیاری و با دستور کار بررسی و تصویب تعرفه کلاس های آموزشی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و‌ ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان در راستای مصوبات شورای اسلامی شهر قزوین می توان به عنوان دیگر اقدام منتخبین مردم در هفته گذشته یاد کرد.

همچنین طی این مدت علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری، شورایاری و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین به همراه مدیر سامانه ۱۳۷ شهرداری با حضور در بازار طلافروش ها و علاف راستا از نحوه ارائه خدمات سازمان پسماند در این بخش از بازار بازدید کرد و پس از شنیدن مطالبات کسبه در صدد حل و فصل مسایل آنها برآمد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط