یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۱

حسین صلح جو،

ضرورت تغییر شیوه مدیریت مراکز فرهنگی در شورای ششم

به منظور اعمال سیاستهای مهم فرهنگی شورای ششم ضرورت دارد فرهنگسراها و مراکز آموزشی شهرداری قزوین به بخش خصوصی واگذار نشود و توسط شهرداری مدیریت شود.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حسین صلح جو عضو شورای اسلامی شهر قزوین ،در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز معلم و روز کارگر در خصوص لایحه شهرداری قزوین پیرامون تعرفه خدمات آموزشی در فرهنگسراهای شهرداری قزوین اظهار کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) فرهنگ یک ملت است که می‌تواندآن ملت را پیشرفته، عزیز، توانا، عالم، فناور، نوآور و دارای آبروی جهانی نماید، لذا مساله فرهنگ بسیار مهم است و بایستی درشورای ششم نگاه فرهنگی نسبت به دوره قبلی شورا متفاوت باشد.

وی افزود: در این دوره از شورا که عزم و اراده انقلابی و جهادی در اعضای شورا و شهردار قزوین وجود دارد نبایستی به مانند گذشته در حوزه مراکز فرهنگی و فرهنگسراها عمل نمود.

صلح جو در ادامه جلسه در طرح دیدگاه خود در خصوص مدیریت فرهنگسراهای شهرداری قزوین خواستار عدم واگذاری فرهنگسرا به بخش خصوصی شد و گفت:نگاه انتفاعی و اقتصادی به فرهنگسراها اشتباه است ولذا بایستی از واگذاری این مراکز به بخش خصوصی خودداری شود و حتی باید مساعدت مالی به آنها مدنظر قرار گیرد.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، واگذاری مراکز فرهنگی شهرداری به بخش خصوصی مانع دستیابی به اهداف مدنظر شورا در امور فرهنگی خواهد شد و خروجی خوبی از این حوزه نخواهیم داشت.

وی بر ضرورت ارایه شیوه نامه اداره فرهنگسراها تاکید کرد و گفت: بایستی شیوه نامه مدیریتی جدید برای فرهنگسراها و مراکز فرهنگی در شهرداری قزوین تدوین و اجرایی شود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط