سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۰

فرمانی،

لزوم تشکیل کارگروههای تخصصی در کمیسیونهای شورا/سالن ورزشی تاکسیرانان احداث شود

به منظور بررسی تخصصی و همه جانبه لوایح و طرحها در کمیسونهای تخصصی شورا، ضرورت دارد تا کارگروههای تخصصی مربوط به هر کمیسیون تشکیل گردد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست، نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، بر لزوم شکل گیری کارگروههای تخصصی در هر کمیسیون شورا تاکید کرد و گفت: با روسای دانشگاه ها و متخصصین در حوزه های مختلف نشست هایی داشتیم تا شرایطی را فراهم نماییم که کارگروههای تخصصی در هر کمیسیون شورا شکل گیرد بر این اساس زمانی که در این خصوص به جمع بندی نهایی برسیم در شورا مطرح و پس از تایید آغاز به کار خواهد شد.

فرمانی در ادامه به پخش آنلاین و زنده جلسات صحن علنی شورا اشاره داشت و افزود: در راستای تحقق اصل شفافیت و در جریان قرار گرفتن شهروندان از مصوبات و اقدامات شورای اسلامی شهر قزوین ضرورت دارد پخش زنده جلسات صحن شورا در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: همچنین به منظور استفاده عموم شهروندان در فضای میدان آزادی (سبزه میدان) و بهره مندی شهروندان از پخش آنلاین جلسات شورا، پیشنهاد می شود تا یک تلویزیون شهری در این محدوده نصب و راه اندازی شود تا علاوه بر موضوعات آموزش شهروندی و تبلیغات، پخش زنده جلسات شورا نیز توسط آن صورت گیرد.

فرمانی در ادامه در تذکری به شهرداری قزوین خواستار احداث سالن ورزشی تاکسیرانان قزوین و توجه به ورزش درون سازمانی شد و گفت: مجموعه تاکسیرانی شهر قزوین خانواده بزرگی را شامل می شود که احداث یک سالن ورزشی برای ارتقای سلامت و روحیه نشاط و شادابی در میان آن ها یک ضرورت است و باید از واگذاری این سالن به غیر از تاکسیرانان خودداری شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با تبریک به مناسبت هفته بسیج سازندگی در ادامه خواستار اعطای امتیاز ویژه در مزایده ها و مناقصه های دکه و غرفه ها در شهرداری قزوین به بسیجیان فعال و نیروهای جهادی که مخلصانه و بدون چشمداشت در حال فعالیت هستند شد.

وی در ادامه جلسه در طرح دیدگاه خود پیرامون مساعدت مالی شهرداری قزوین به نهاد ها و سازمانها گفت: مساعدتهای مالی شهرداری قزوین بایستی نظام مند، هدفمند و در راستای اهداف مدیریت شهری باشد بر این اساس باید برنامه ریزی شود تا کسانی که در راستای تحقق اهداف مدیریت شهری با شهرداری تعامل دارند مورد تشویق و حمایت قرار گیرند.

فرمانی ادامه داد: اگر بناست به نهادی مساعدت مالی صورت گیرد باید از آن دسته افرادی در آن نهاد که قدمی برای تحقق اهداف شورا و شهرداری برمی دارد نیز حمایت شود تا انگیزه و حس تعلق شهروندان به شهر افزایش یابد.

به گفته وی در این راستا می توان از ظرفیت همیاران پسماند و یا همیاران سلامت و بهداشت که در راستای سلامت و بهداشت و پاکیزگی شهر قدم برمی دارند استفاده نمود و با تشویق و حمایت آنها گامی در راستای هدفمند شدن مساعدتهای مالی شهرداری نیز برداشت.

رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست، نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: البته مساعدت های مالی شورا و شهرداری قزوین نباید این نهاد را از رسالت اصلی خود و توجه به وضعیت معیشتی و حقوق پرسنل خود باز دارد.

به گفته فرمانی وضعیت حقوق پایین رانندگان آژانس شاغل در شهرداری و ابراز گلایه پرسنل از کاهش اضافه کاری و تعطیل کاری جمله مواردی هستند که شهرداری قزوین باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشد.

وی در ادامه جلسه که به بررسی لایحه استمهال تسهیلات پیمانکاران و سازمانهای شهرداری قزوین اختصاص داشت خواستار ارایه گزارش ماهیانه و مکتوب شهرداری پیرامون وضعیت پرداخت بدهی های شهرداری به بانک شهر شد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط