یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

حق شناس:

جامعه ای که پاس و حرمت معلم را نداند جامعه ای بی سواد است جامعه ای که پاس و حرمت معلم را نداند جامعه ای بی سواد است وگرنه از مقام معلم چیزی کم نخواهد شد.

  دبیرستان پاسداران به عنوان مظهر تربیت و رشد دانش آموزان شهید  قزوین نماد روشنی از جهاد دانش آموزان  این سرزمین در دوران دفاع مقدس است و  در جانمایی ، جابجایی  و طراحی جدید آن باید به گونه ای دقیق عمل شود  که بخش اعظم این هویت نیز  به مکان جدید منتقل گردد.

محسن حق شناس نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزارشد، طی سخنانی ضمن تقدیر و تبریک روز معلم اظهار کرد:  معلمان مطابق دستورات  تمامی ادیان آسمانی دارای  جایگاه و منزلت ویژه هستند  وحتما باید منزلت آنها در جامعه  اسلامی ما  تکریم  گردد.

وی با بیان اینکه معلمان نقش مهمی در آینده سازی کشور دارند افزود: ارتقای شاخص‌ها ی فرهنگی جامعه  نیز یکی از مهمترین دستاوردهای است که به واسطه تلاش ها و مجاهدت های معلمین به دست می آید.

حق شناس در ادامه سخنانش بر لزوم توجه شهرداری قزوین به آموزش و پرورش و همکاری بیشتر با این نهاد و عمل به تعهدات خود  تاکید کرد و گفت: متاسفانه امروز مطلع شدیم در منطقه دو شهرداری جلوی ساخت وساز یک مدرسه توسط مدیریت شهری به بهانه ای گرفته شده است که تا به امروز کمتر سابقه داشته که با توسعه فضای آموزشی در چارچوب قانون   چنین اقدامی شود، لذا نمی توانیم در شعار  ادعای معرفت به ساحت علم و معلم را داشته باشیم اما این ذهنیت را در عمل به مقام عینیت نرسانیم.

وی با بیان اینکه در گذشته شاهد اقدامات خوبی از جمله ایجاد زمینهای چمن اشتراکی با آموزش و پرورش بودیم خاطر نشان کرد: امروز حداقل آموزش و پرورش نقش کلیدی  تعلیم و تربیت بیش از  100 هزار از شهروندان ما را داراست، ولی واقعا شهرداری چه سهمی دراین اتفاق دارد؟ سهم عملیاتی شهرداری در این  دوران والبته دوره قبلی شورا  بسیار پایین است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین، با ابراز گلایه از شهرداری در عدم عمل به وعده های خود در شورای آموزش و پرورش،  ادامه داد: در شورای پنجم وعده داده شد تا محوطه چهار مدرسه در قزوین آسفالت و بهسازی شود اما تاکنون محقق نشده است.

وی خواستار همراهی، مشارکت و کمک شهرداری قزوین با نهاد آموزش و پرورش استان قزوین شد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش به ساماندهی طرح آزاد سازی مجموعه دولتخانه صفوی گریزی زد و گفت: در این طرح ، دبیرستان پاسداران وجود دارد که نه تنها نماد جهاد ودانش آموزان شهید قزوین است بلکه سند هویت ونماد ملی کشور است.

وی تصریح کرد: اگر قرار است این دبیرستان جابجا شود باید هویت آن هم جابجا شود؛ دبیرستان پاسداران به عنوان تربیت کننده یکی بالاترین تعداد دانش آموز شهید کشور یک نماد بسیار ارزشمند هویتی است. اختصاص  زمین مناسب جهت نوسازی این دبیرستان و طراحی ساختمان جدید  همه باید القا کننده هویت جهاد در راه خدا، چه در سنگر دفاع مقدس  و چه در سنگر مجاهده علمی دانش آموزان در فضای جدید باشد، لذا  به اتفاق مدیر کل محترم  طی جلسه ای این موضوع از معاونت محترم  عمرانی استانداری قزوین پیگیری  شود.

حق شناس همچنین بر لزوم توجه بیشتر مدیریت شهری قزوین در تعظیم مقام شامخ مفاخر، مشاهیر و نخبگان شهر تاکید کرد و گفت: متاسفانه استاد محمد تقی مغنیان که یکی از بهترین و سرآمد‌ترین دبیران شیمی کشور و در زمره یکصد نخبه علمی کشور در قرن گذشته بود اخیرا  دار فانی را وداع گفت، اما مدیریت شهری قزوین حتی یک تابلو را برای تجلیل از ایشان اختصاص نداد و کم کاری دراین حوزه صورت گرفت.

وی در بخش دیگری از این جلسه که با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین برگزار شد، خواستار تشکیل کمیته مشترک برای تبدیل به احسن نمودن پلاکهای وقفی شد و گفت: تحقق این اقدام هم برای اداره اوقاف و هم برای شهرداری و هم شهروندان  قزوین منافع  خوبی خواهد داشت، لذا ضرورت دارد تا کمیته ای مشترک بین این دونهاد تشیکل شود و شیوه عملیات تحقق این مهم  سریعا در دستور کار قرار گیرد که قطعا در این‌حوزه مدیریت شهری با همه توان در میدان خواهد بود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین با اشاره به اقدام خوب مرحوم نوبیلی در وقف آرامستان درسال 1332  اشاره نمود و گفت: متاسفانه نیت خیر و ارزشمند واقف محترم و کاربزرگ و خدمات بی منتی که ایشان  انجام دادند الان دچار تشکیک شده است و به نظرم اداره اوقاف دراین حوزه نتواست خوب از واقف  دفاع کند و تحقق  نیت خیر واقف محترم علی رغم پیگیری های موکد متولی ارجمند ، مدتی است معطل رها شده است.

وی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی و بازنگری قیمت اجاره بهای کیوسکهای فعال سطح شهر قزوین اختصاص داشت گفت: این کیوسکها جزو اموال عمومی شهر هستند و به منظور تجدید در قیمت اجاره بها و تحقق خواست شهروندان محترم   باید مجدد کارشناسی قیمت صورت گیرد

حق شناس همچنین خواستار لحاظ شدن بازه زمانی محدود  یکساله  برای کارشناسی قیمت کیوسکهای شهر درقراردادها شد. وسالیانه مطابق نظر جدید کارشناس رسمی  قراردادها بروز گردد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط