یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین تاکید کرد؛

لزوم تقویت همکاری شهرداری وآموزش و پرورش در ارتقای فرهنگ شهروندی

با توجه به اینکه آموزش محور بودن برنامه های شهرداری قزوین دردستور کاراست لذا پیشنهاد می شود تعاملات و همکاری های مشترکی درراستای آموزش فرهنگ شهروندی در سطح مدارس با آموزش وپرورش استان شکل گیرد.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین، علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست، نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد، طی سخنانی بر ضرورت امر آموزش فرهنگ شهروندی در مدارس تاکید و اظهار کرد: آموزش فرهنگ شهروندی به دانش آموزان در مدارس آغاز راهی خواهد بود تا طی آن شهروندانی تربیت شوند که نه تنها شهروند نمونه باشند، بلکه بتوانند تصمیمات درست را با توجه به مسئولیت‌های فردی و اجتماعی خود اتخاذ کنند.

وی افزود: توجه به امر آموزش فرهنگ شهروندی توسعه و ترویج مشارکت اجتماعی و نهادینه کردن مهارت های شهروندی در بین دانش آموزان را به همراه خواهد داشت و ضرورت دارد در این راستا بتوانیم از ظرفیتهای آموزش و پرورش استفاده نماییم.

فرمانی همچنین خواستار تسریع در روند اداری نوسازی مدارس شد وگفت: طی سه سال گذشته قراربود که به واسطه حمایت خیران یک دستگاه آسانسور برای تسهیل در تردد دانش آموزان مدرسه ای درقزوین انجام شود اما روند اداری در نوسازی مدارس به قدری زمان برشده که این موضوع تاکنون محقق نشده است.

رییس کمیسیون خدمات شهری، نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین، در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی و بازنگری مصوبه تعیین اجاره بهای کیوسکهای فعال سطح شهر قزوین اختصاص داشت گفت: ساماندهی و تحت مدیریت درآمدن تعدادی از این کیوسکهای سطح شهر اقدام مثبتی بود که توسط سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری انجام شد و لذا با توجه به درخواست کیوسکداران مبنی بر ارایه تخفیف در اجاره بها لازم است تا به جهت حمایت از کسب وکارها تخفیفاتی را در قیمت اجاره بهای این کیوسکها درنظر بگیریم.

وی به پیشنهاد کمیسیون خدمات شهری نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین پیرامون مبلغ تخفیف در نظر گرفته شده در اجاره بهای کیوسکهای شهری اشاره کرد و گفت: پس از بحث و بررسی اعضای کمیسیون ،میزان تخفیف در اجاره بهای کیوسکهای شهرک مینودر و کوثر 40 درصد از قیمت کارشناسی اولیه و برای کیوسکهای سطح شهر نیز 35 درصد اعمال تخفیف در نظر گرفته شده است.

فرمانی همچنین درادامه جلسه که باحضور مدیر کل اداره اوقاف وامورخیریه استان برگزارشد طی سخنانی با اشاره به تبدیل به احسن شدن املاک وقفی خاطر نشان کرد: شهرداری قزوین می تواند از این فرصت برای تبدیل به احسن نمودن 33 هکتار از ارضی در شهر بیدستان که زمانی قرار بود برای ساماندهی مشاغل مزاحم به کار گرفته شود اقدام نماید تا ارزش افزوده ای نیز برای شهرداری قزوین ایجاد شود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط