یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

دیدار منتخبین مردم در پارلمان محلی با شهروندان منطقه یک شهرداری قزوین

اعضای شورای اسلامی شهر قزوین با حضور در منطقه یک شهرداری با شهروندان این منطقه دیدار و گفتگو کردند و در صدد رفع مسایل و مشکلات آنها برآمدند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، در این برنامه که در قالب برنامه هفتگی ملاقات مردمی و با حضور حسین صلح جو، علی فرمانی و مهری السادات تقوی از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین برگزار شد، پس از بررسی پرونده های مراجعین، نسبت به رفع مسایل ۱۳ مورد از آنها اقدامات لازم صورت گرفت.

   بر پایه این گزارش، از جمله مسایل مطروحه توسط شهروندان این منطقه می توان به تخفیف جرایم کمیسیون ماده صد، درخواست مساعدت از صندوق حضرت ابوالفضل(ع)، صدور مجوز حفاری و مسایلی از این دست اشاره نمود که اعضای شورا پس از اخذ نظرات سید رضی، سرپرست منطقه یک شهرداری و کارشناسان شهرداری مربوطه نسبت به پاسخگویی به آنها اقدامات لازم را به عمل آوردند.

گفتنی است؛ اعضای شورای اسلامی شهر قزوین هر هفته یکشنبه از ساعت ۱۱ الی ۱۳ با حضور در مناطق سه گانه شهرداری به بررسی پرونده های مراجعین هر یک از این مناطق می پردازند و اقدامات لازم را به منظور پاسخگویی به آنها انجام می دهند.

 

گفتنی است؛ در ادامه جلسه فوق العاده کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین، اعضا لوایح شهرداری را مورد بازخوانی قرار دادند و پس از بحث و تبادل نظر و اخذ نظر مشورتی محمودی کلایه سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و کارشناسان مربوطه تصمیمات لازم را در خصوص آنها اتخاذ نمودند.

بر پایه این گزارش، از جمله این لوایح می توان به مساعدت مالی به هیأت دوچرخه سواری به منظور اعزام تیم به مسابقات المپیک آسیایی و مساعدت با درخواست ارشد نظامی آجا در قزوین مبنی مشارکت در تأمین بخشی از هزینه های نصب المان شهدای گمنام در قزوین اشاره نمود.

همچنین در این جلسه مشارکت مالی با کانون خدمت رضوی استان در برگزاری اجتماع بزرگ خانواده، برپایی ستاد مردمی جشن های مردمی زیر سایه خورشید در دهه کرامت، تأمین هزینه چاپ سی جلد کتاب متعلق به بنیاد حفظ آثار بنیاد شهید استان، اعطای تسهیلات مالی به خبرگزاری بسیج به منظور برپایی دوره های آموزشی خبرنویسی با هدف تربیت نیروی خبرنگار مردمی و متعهد، حمایت مالی از تیم فوتسال مینودر؛ فعال در لیگ دسته دو کشور که کلیه نفرات آن بومی قزوین می باشند از دیگر لوایح مورد بررسی در این کمیسیون بود که نظر موافق اعضا را جلب نمود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط