یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین خبر داد؛

اجرای طرح تبدیل به احسن املاک وقفی در استان/ احداث اولين سايت چشم الكترونیک کشور در قزوین

مجموعه اوقاف استان قزوين براي برون رفت از مشکلات، بحث تبديل به احسن و افراز كلي پلاکهای موقوفه را پیگیری می کند كه اگر شكل بگيرد يک گام بلند در راستاي اشتغال زايي و توليدات دانش بنيان خواهد بود.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حجت الاسلام والمسلمین مجیدی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با حضور در جلسه علنی شورا با بیان اینکه سنت وقف دارای حیات بوده و باعث حل مشکلات می شود اظهار کرد: استان قزوين از ابتدا شكل گيري وقف تا به امروز ٨١٤ موقوفه منفعتي و ٢ هزار موقوفه انتفاعي و ٣٤ هزار و ٦٠٠ رقبه موقوفه دارد.

وی با اشاره به آمار و ارقام درصد املاک و اراضی موقوفه در استان گفت: ٢٠ درصد اراضي استان که شامل ١٦٤ هزار هكتار اراضي مي شود، شامل وقف است که ارزش موقوفات منفعتي بر اساس کارشناسی ها ۳۵۰ هزار میلیارد تومان است لذا ما معتقديم اكر موقوفات استان ١ درصد تحقق يابد استان از اعتبارات دولتي بي نياز خواهد بود.

مجیدی تاکید کرد: در اصل سازمان اوقاف سازمان اقتصاد محور است و اگر از موقوفات درآمدی نداشته باشیم کارکردی نخواهیم داشت لذا براساس درآمدها در امور مختلف اقداماتی داریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ایجاد اولين سايت چشم الكترونیک کشور با حمايت وقف،اشاره کرد وگفت: اولين سايت چشم الكترونیک کشور با حمايت وقف، در استان قزوين شكل خواهد گرفت.

مجیدی همچنین از تبدیل به احسن شدن اراضی و املاک موقوفه در استان خبر داد و گفت: پلاک به پلاک تبدیل به احسن یکجا و افراز یکجا انجام خواهد شد و دراین راستا نیازمند همراهی و تعامل مسئولین و مردم هستیم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط