سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۰

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر قزوین خبر داد؛

یکصد هزار بیمار تحت پوشش انجمن بیماران کلیوی است/ نیازمند مساعدت ارگان ها در تامین دستگاه‌های دیالیز هستیم

با توجه به کمبود ۳۴دستگاه دیالیز برای بیماران دیالیزی استان قزوین ضرورت دارد تا در این راستا با مشارکت خیرین، شورا و شهرداری قزوین نسبت به تهیه این دستگاه‌ها و رفع کمبود در این زمینه اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتراعظم پناهی مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور در دیدار با رییس شورای اسلامي شهرقزوین با بیان اینکه این انجمن بیش از ۱۸۰ شعبه در سراسر کشور دارد، اظهار کرد: حدود یکصد هزار بیمار تحت پوشش این انجمن قرار دارند که نسبت به خدمت رسانی مطلوب به آنها در شعبه های انجمن درسراسر کشورتلاش می شود.

وی ضمن قدردانی از مشارکت فعالانه خیرین در امر خدمات رسانی مطلوب به بیماران افزود: بیماران پیوندی و دیالیزی مظلوم هستند چرا که از روزی که دچار بیماری می شوند، سبک زندگی آنان دچار تغییرات اساسی می شود و نیازمند حمایت های ویژه ای هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه انجمن بیماران کلیوی کشور نیز وظیفه خود می داند از بیماران هدف، حمایت های لازم را انجام دهد، ادامه داد: تلاش می‌شود با ارائه خدمات این بیماران به زندگی عادی خود بازگردند.

پناهی با اشاره به اینکه بیمار دیالیزی هفته ای سه جلسه برای دیالیز تحت درمان قرار می گیرد، اظهار داشت: علاوه بر آن هزینه های جانبی و رفت و آمدهای مکرر توان جسمی بیمار را کاهش می دهد و در واقع امید به زندگی آنها پایین است.

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور تاکید کرد: انجمن بیماران کلیوی ایران بدون هیچ بودجه دولتی تمامی منابع خود را از طریق مشارکت خیرین تامین می کند.  

وی ضمن تقدیر از تلاشهای انجام شده در شعبه انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین خاطر نشان کرد: دلسوزی، خدمت رسانی باانگیزه و مدیریت خانم اشدری و همکارانشان در این شعبه قابل تقدیر است.

این مسؤل در ادامه سخنانش به بیان دغدغه های این انجمن در ارائه خدمات به بیماران تحت پوشش اشاره داشت و گفت: نایاب شدن و کمبود داروهای خارجی بیماران پیوند کلیه یکی از مهم ترین مشکلات این انجمن است که باعث ایجاد نگرانی در بیماران شده است لذا امیدواریم دولت بودجه ای برای تامین داروی خارجی این بیماران اختصاص دهد.

به گفته پناهی در استان قزوین ۵۰۰ بیمار دیالیزی وجود دارد که نیازمند دستگاه‌های دیالیز هستند و لذا باید با استفاده از ظرفیت خیران و نهادهای مربوطه از جمله شورا وشهرداری قزوین ،۳۴ دستگاه دیالیز که نیاز بیماران استان است خریداری وتامین شود‌.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط