یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۸

رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین تاکید کرد؛

وضعیت تحقق بودجه شهرداری قزوین بررسی شود

در راستای برنامه محور بودن مدیریت شهری ،ضرورت دارد تا در کمیته ای ویژه وضعیت تحقق بودجه شهرداری قزوین در سه ماهه اول امسال بررسی شود.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین ،علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری، نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: نزدیک به سه ماه از سال 1401 می گذرد و وضعیت درآمدی شهرداری قزوین مشخص نیست لذا ضرورت دارد تا در کمیته ای ویژه متشکل از اعضای شورا و شهردار و مدیران هر سازمان وضعیت تحقق بودجه در هر بخش بررسی شود.

وی ادامه داد: اگر با این شرایط پیش رویم طی ماههای آینده با مشکلات و چالشهای زیادی روبرو خواهیم شد چرا که با تاخیر در پرداخت حقوق و یا کسر از اضافه کاری مشکلی حل نخواهد شد، بر این اساس باید شهرداری قزوین به این مساله توجه ویژه داشته باشد.

فرمانی با بیان اینکه باید برنامه درآمدی شهرداری قزوین مشخص و شفاف باشد افزود: در حال حاضر وضعیت مدیر درآمد شهرداری قزوین مشخص نیست و شهرداری باید برای برون رفت از مشکلات مالی تدبیر کند.

وی در بخش دیگری از جلسه که به بررسی پیرامون لایحه تعرفه خدمات پسماند در سال اختصاص داشت افزود :تغییر رویکرد درمدیریت پسماند شهرداری قزوین باید ایجاد شود و در این راستا باید برنامه جامع مدیریت پسماند تدوین شود.

علی فرمانی با تاکید بر اینکه افزایش عوارض خدمات پسماند باری اضافه بر دوش شهروندان است خاطرنشان کرد: باید تعرفه خدمات پسماند به اندازه و متعارف افزایش یابد.

به گفته وی، افزایش 10 تا 14 درصدی تعرفه خدمات پسماند با توجه به شرایط اقتصادی حاکم برجامعه منطقی و معقول است.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین با اظهار تاسف از حادثه فرو ریختن ساختمان مترو پل آبادان گفت: ساختمانهای بلندمرتبه ای در قزوین وجود دارد که ممکن است تخلفات گوناگونی داشته باشند لذا ممکن است فردا روزی اتفاق مشابه متروپل آبادان را درقزوین شاهد باشیم لذا برنامه محور بودن شهرداری در این حوزه نیز بسیار مهم است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش خواستار تمرکز حساب های سازمانها در یک حساب مشخص شد و گفت: بایستی درآمد تمام سازمانها در یک حساب متمرکز واریز شود و از یک حساب خزانه هزینه هم صورت گیرد.

فرمانی در ادامه این جلسه که با حضور مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین برگزار شد خواستار تدوین یک برنامه منظم و مدون یکساله جهت تعاملات وهمکاری های فیمابین از جمله آسفالت محوطه مدارس و رنگ آمیزی و زیباسازی مدارس شد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط