یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۸

فصیحی رامندی،

ضرورت استفاده از مدارس و فضاهای بلااستفاده در آموزش و پرورش

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: به منظور بهره مندی از فضاها و مدارس بلااستفاده و راکد در آموزش و پرورش ضرورت دارد تا مشارکت و تعاملات فیمابین آموزش و پرورش و نوسازی مدارس با شهرداری قزوین افزایش یابد.

  1. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور مدیر کل نوسازی مدارس استان قزوین برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد:طی سالهایی که در شورای اسلامی شهر قزوین در خدمت مردم بوده ام اراده و عزم جدی برای تهاتر زمینها و مدارس راکد در آموزش و پرورش نبوده است لذا این ارگان می تواند مدارس و فضاهای بلاستفاده را در اختیار شهرداری قزوین قرار دهد تا با زمینهای دیگر تهاتر صورت گیرد.
  2. وی افزود: شورا و شهرداری قزوین در راستای تعاملات فی مابین با نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین آماده همکاری می باشد.
  3. وی همچنین در خصوص معرفی خیران مدرسه ساز در شهر قزوین گفت: در این راستا می توانیم با اختصاص بیلبوردهای سطح شهر معرفی افراد خیر را در دستور کار داشته باشیم.
  4. وی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به درخواست اعضای شورا مبنی تشکیل کمیسیون پیگیری و نظارت در شورای اسلامی شهر قزوین گفت: تشکیل این کمیسیون توسط اعضای شورا بررسی و درنهایت با موافقات اعضا تشکیل خواهد شد.
  5. فصیحی رامندی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه تعرفه خدمات پسماند در سال جاری اختصاص داشت گفت: از سال 92 طبق بخشنامه دولت باید سالیانه 10 درصد از یارانه اعطایی دراین بخش کاهش یابد تا درنهایت هزینه تمام شده خدمات پسماند تماما از شهروندان دریافت شود، اما شورای اسلامی شهر با این موضوع مخالفت نموده و بمنطور کاهش هزینه از مردم اعطای یارانه درشهرداری قزوین ادامه دارد.
  6. وی با بیان اینکه شورای شهر می تواند با اعطای یارانه از سایر منابع هزینه های دریافت خدمات پسماند از شهروندان را کاهش دهد خاطر نشان کرد: بر این اساس تعرفه خدمات پسماند در سال جاری در قالب فرمول جدید اجرا و افزایش هزینه پسماند کمتر از 15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش خواهد یافت.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط