سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۷

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

سهم شهرداری قزوین از امتیازات مندرج در قانون بودجه کشور به طور کامل استیفا شود

به منظور بهره مندی از بودجه و اعتبارات کشوری در شهرداری قزوین ضرورت دارد به طور ویژه این موضوع از طریق شهرداری قزوین پیگیری و اعتبارات مربوطه جذب گردد. ریاست محترم کمسیون مالی هم گزارشات سه ماهه را اخذ و اعلام نماید .

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، محسن حق شناس نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کاربررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد ، با بیان این مطلب اظهار کرد: سهم شهرداری ها از بودجه کشوری بسیار ناچیز است و ضرورت دارد تا حقوق شهر قزوین از امتیازات مندرج در قانون بودجه سالیانه کشور برای شهرداری به طور کامل استیفا شود. وی افزود: برای تحقق این موضوع بایستی از طریق برخی مسئولین و چهره های کشوری ، سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور رایزنی شود و در استان نیز مسئولین پای کار باشند تا اعتبارات کشوری برای شهرداری قزوین جذب شود.

به گفته حق شناس، باید در شهرداری قزوین یک نفر به طور ویژه مسئولیت پیگیری جذب اعتبارات کشوری برای شهرداری را عهده دار شود، چرا که جذب این اعتبارات و تسهیلات، به ویژه در شرایط کنونی اهمیت ویژه ای برای غلبه بر چالش های موجود دارد.

وی در بخش دیگری از جلسه که به بررسی لوایح ملکی اختصاص داشت گفت: شهرداری قزوین در توافقات املاک با شهروندان بایستی قیمتهای کارشناسی را واقعی لحاظ نماید، درغیر اینصورت ما گرفتار حق الناس خواهیم شد. 

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین پیرامون وضعیت پرداخت بدهی های شهرداری به بانک شهر گفت: تسویه و پرداخت بدهی های شهرداری قزوین به بانک شهر اتفاق خوشایند و مبارکی است که ان شاء الله توفیق آن نصیب شورای ششم خواهد شد، بانک شهر نیز باید به طور مکتوب مبلغ بدهی را اعلام نماید تا بتوانیم بر مبنای رقم اعلام شده تصمیم گیری نماییم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط