سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۴

۶ساعت بحث و بررسی کارشناسانه روی لوایح شهرداری در کمیسیون مشترک شهرسازی و عمران شورای اسلامی شهر قزوین

کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر قزوین در تلفیق با کمیسیون عمران، ترافیک و امور زیربنایی این نهاد مردمی در تالار مردم تشکیل جلسه داد.

   به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، در این جلسه که به ریاست مهری السادات تقوی و با حضور فرج الله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر، شهرامفر سرپرست معاونت معماری و شهرسازی، بهنام زاده سرپرست اداره املاک شهرداری و مدیران و کارشناسان مربوطه برگزار گردید و با بیش از ۶ ساعت تبادل نظر کارشناسانه همراه بود، ابتدا تعدادی از لوایح شهرداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سپس تصمیمات لازم در خصوص آنها اتخاذ شد.

بر پایه این گزارش، از جمله این لوایح می توان به لایحه اخذ هزینه ارزش افزوده ناشی از اجرا یا تغییر طرح های مصوب شهری اشاره نمود که با اعمال تغییراتی در عنوان و مفاد لایحه مقرر شد؛ این لایحه تحت عنوان اخذ هزینه ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری از تاریخ تصویب در صحن شورا قابلیت اجرا یابد و عطف به ما سبق نشود.

این گزارش می افزاید؛ لایحه واگذاری برج الهیه به منظور پرداخت مطالبات شرکت عمران ایران نیز پس از بحث و تبادل نظر از دستور کار خارج و جهت کارشناسی مجدد به شهرداری بازگردانده شد.

فروش ۱۶ قطعه زمین متعلق به شهرداری با کاربری های آموزشی، تجاری، خدماتی و مسکونی واقع در بلوار خرمشهر، ملاصدرا قطعه۶۹ تفکیکی، بلوار معلم و شهرک دانش از طریق مزایده دیگر لایحه مورد بررسی در این جلسه بود که نظر موافق اعضای کمیسیون را جلب نمود.

دیگر لایحه ای که در این جلسه مطرح شد مربوط به وراث حاج کریم طهماسبی بود که با طرح انتقاداتی از سوی اعضای حاضر در کمیسیون مبنی بر شفاف نبودن لایحه و فقدان مفاد توافقات قبلی به منظور اتخاذ تصمیم درست، از دستور کار خارج و با تاکید بر این که کمیسیون نیازی به انجام تغییر کاربری از انتظامی به مسکونی در این توافق نمی بیند مقرر شد؛ این لایحه با ما شناسی مجدد، به روز رسانی و یکبار دیگر بدون اشاره به مصوبات قبلی و به صورت یک لایحه مجزا به کمیسیون ارائه شود.

همچنین در این راستا مقرر شد؛ مبلغ دریافتی از طریق این لایحه برای مدت زمانی معلوم به عنوان سپرده شهرداری در بانک شهر سپرده گذاری شود تا شهرداری بتواند از منافع آن برخوردار گردد.

گفتنی است؛ در بخش دیگری از این جلسه اعضای حاضر در کمیسیون به عنوان منتخبین مردم در پارلمان محلی، بررسی طرح تفصیلی شهر قزوین را پیرو سلسله نشست های مربوط به بررسی این طرح در دستور کار قرار دادند و با بازبینی و واکاوی جزء به جزء بخش هایی از آن و پس از استماع نظرات شهرامفر سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری و کارشناسان این معاونت، در خصوص تغییرات صورت گرفته در طرح تفصیلی شهر، پرسش های خود را در خصوص چرایی تغییرات صورت گرفته و نحوه اعمال و اجرای این تغییرات مطرح و با توجه به بافت هر محله و نیازهای آن، نسبت به طرح پیشنهادات خود اقدام نمودند.

بر پایه این گزارش، در این جلسه آخرین وضعیت کاربری های مسکونی، اداری- دولتی، خدماتی، ورزشی، پارکینگ، آموزشی، فضای سبز، فرهنگی- مذهبی، بهداشتی-درمانی، خدمات شهری و تجهیزات شهری شهر قزوین روی نقشه طرح تفصیلی شهر به نمایش درآمد و توضیحات لازم در خصوص کاربری قبلی نقاطی که مشمول تغییرات جدید شده اند و دلایل اعمال این تغییرات توسط کارشناسان ذیربط ارائه گردید.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط