سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۴

رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین تاکید کرد؛

لزوم مشارکت شهروندان در ارزیابی و نظر سنجی عملکرد شورا

به منظور افزایش مشارکت شهروندان در مدیریت شهری و نظر سنجی از عملکرد شورای اسلامی شهر سامانه نظر سنجی و نظام پیشنهادات شکل گیرد.

  • به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین ، علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا با بیان این مطلب اظهار کرد: نظام يا سيستم پيشنهادات ، تكنيكي است كه مي‌توان از فكر و انديشه هاي شهروندان براي مسئله يابي، چاره‌جويي و حل مسائل و مشكلات بهره جست؛ بر این اساس شهروندان می توانند پيشنهادات، ايده‌ها ، ابتكارات و نظرات خود را براي رفع نارسايي‌هاي موجود در روند كاري و يا بهبود روشهاي انجام كار و يا افزايش كيفيت ارائه دهند.
  • وی افزود: پیشنهاد می شود به منظور مشارکت شهروندان در بحث ارزیابی و نظر سنجی پیرامون عملکرد شورا سامانه ای طراحی شود تا هم عملکرد شورا و هم پیشنهادات شهروندان دریافت شود.
  • فرمانی با بیان اینکه درآستانه ورود شورا به دومین سال خدمتگزاری هستیم، خاطرنشان کرد: لازم است تا در راستای برنامه محور بودن شورا ، یک جلسه تخصصی برای هدف گذاری و برنامه ریزی برای اهداف تعییین شده تشکیل شود ؛ چرا که شورای برنامه محور منجر به شهردار برنامه محور و مدیریت شهری آینده نگر و با برنامه خواهد شد.
  • فرمانی در تذکری به شهرداری قزوین خواستار ارایه کامل لیست بازنشستگان شهرداری قزوین شد و گفت: لیستی که به شورا دراین خصوص ارایه شده، کامل نیست.
  • رییس کمیسیون خدمات شهری، نظارت وشورایاری شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار ارایه راهکار ی برای حضور حداکثری خبرنگاران در جلسات شورای شهر قزوین شد و گفت: در همین رابطه باید پخش آنلاین جلسات شورا در دستور کار قرار گیرد و راه اندازی تلویزیون شهری و پخش جلسات از این طریق نیز مورد توجه قرارگیرد.
  • فرمانی همچنین دربخش دیگری از سخنانش به آسیب شناسی شهرداری قزوین در عدم تحقق فروش زمین اشاره داشت و گفت: اینکه چرا شهرداری قزوین در مزایده عمومی زمین ها آن هم در بهترین منطقه اقبال خوبی ندارد و موفق به فروش زمینها نمی شود باید آسیب شناسی شود. 
  • به گفته وی بایستی تبلیغات و بازاریابی دراین خصوص مورد توجه قرارگیرد. فرمانی همچنین خواستار بازدید اعضای شورا از زمینهایی که برای فروش درمزایده عمومی ارایه می شوند شد وگفت: نظارت میدانی باعث می شود با اشرافیت بیشتری بتوانیم درخصوص فروش زمینها تصمیم گیری نماییم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط