یکشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۵

رییس کمیسیون مالی شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

توجه به امر به معروف و نهی از منکر در بخش های حکمرانی و دستگاههای دولتی

قطعا ماموریت و رسالت ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فقط در امور فرهنگی و حجاب و عفاف نیست، لذا بایستی مسئولانی که در راس امور وکارها هستند نیز امربه معروف و نهی از منکر شوند.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، ولی چگینی رییس کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین، در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزارشد ضمن اشاره به بازدید از پروژه های نیمه کاره فرهنگی شهر قزوین اظهار کرد: پیمانکارانی که این پروژه ها را انجام می دهند باید مطالباتشان پرداخت شود تا برای کارهای سرمایه گذاری در آینده نیز بتوانیم از توان و ظرفیت آنان بهره مند شویم.

وی با اشاره به گلایه های پیمانکار پروژه تئاتر شهر گفت: بایستی مطالبات پیمانکار به عناوین مختلف از جمله تهاتر زمین و یا شرکت آنان در مزایده زمین ها پرداخت شود، چرا که نارضایتی پیمانکاران و عدم پرداخت مطالبات آنان درنهایت به ضرر شهرداری خواهد بود.

چگینی در بخش دیگری از این جلسه که با حضور دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد اظهار کرد: امر به معروف و نهي از منكر از پايه هاي اساسي و بنيادين اسلام به شمار مي آيد كه اگر به درستي در جامعه اجرا شود آثار و بركات زيادي در پي دارد.

چگینی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مبنای حکومت دینی است ادامه داد: قطعا ماموریت و رسالت این ستاد فقط در امور فرهنگی و حجاب و عفاف نیست و باید امر به معروف و نهی از منکر در بخشهای حکمرانی و دستگاههای دولتی نیز مورد توجه قرارگیرد و گرنه اعتماد عمومی مردم به موضوع امر به معروف و نهی ازمنکر دچار خدشه می شود.

رییس کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین ،در بخش دیگری از سخنانش در این جلسه به موضوع پلمب برج خلیح فارس و تخلیه ساکنین آن اشاره داشت وگفت: اگر از منظر سرمایه گذاری به این موضوع نگاه شود، می بینیم که باید دراین خصوص از سرمایه گذار حمایت شود چرا که سرمایه گذار این پروژه با سرمایه و آورده خود دراین شهر پروژه های زیادی اجرا نموده است وحالا با برخی اقدامات از قبیل پلمپ ساختمان در اذهان عمومی خسارت سنگینی به سرمایه گذار وارد شده است.

چگینی خاطر نشان کرد: امنیت و سلامت شهروندان مهم است اما آنچه که در برج خلیج فارس به لحاظ ایمنی مطرح است با حادثه متروپل تفاوت دارد و مانند آن نخواهد بود، اما متاسفانه برخی اقدامات باعث شد تا شهروندان این برج را با برج متروپل مقایسه کنند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط