پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۳۰

حسین صلح جو،

آماده‌سازی شهر برای بزرگداشت قیام حسینی، درشان شهر و شهروندان مذهبی قزوین باشد

  حسین صلح جو عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به نزدیک شدن به ایام محرم و ضمن عرض تسلیت این ایام به‌تمامی شیعیان جهان، اظهار کرد: برای زنده نگاه‌داشتن دین اسلام، قیام عاشورا برپا شد و ادامه نهضت امام حسین (ع) و یارانش از اصلی‌ترین وظایف مسلمانان به شمار می‌رود.

وی ضمن اشاره به روایتی بر اهمیت توجه به ماه محرم و قیام عاشورا پرداخت و گفت: طبق گفته یکی از علمای شیعه در روایتی علت برگزاری مراسمات پرشور و مختلف درما ه های محرم و صفر به‌خصوص در روز عاشورا و اربعین و دگرگون شدن حال و هوای شیعیان این است که ما درگذشته یک‌بار در مورد غدیر خم، قصور و کوتاهی کردیم و آن روز را آن‌گونه که در شأنش بود، به بزرگی و عظمت یاد نکردیم و به همین دلیل روز غدیر خم در تاریخ در حال گم‌شدن بود که عاشورایی بر پا شد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: بر همین اساس برگزاری مراسمات و نمایش عظمت عاشورا وظیفه‌ای است که هرسال باید آن را به نحو احسن انجام دهیم تا علاوه بر جبران بخش کمی از این کوتاهی بزرگ، از تکرار آن و میدان دادن به دشمنان اسلام جلوگیری کنیم.

صلح جو با اشاره به اینکه سال‌های اخیر در برگزاری مراسمات و سیاه‌پوش کردن شهر اقداماتی شده که کافی نبوده است، گفت: امید است درسال جاری بامدیریت بهتر بتوانم درشان جایگاه معنوی شهر قزوین و مردم والا و مذهبی آن بتوانیم ساماندهی وسازماندهی خدمات رابهتر ارائه وانجام وظیفه کنیم.

وی افزود: مجموعه مدیریت شهری و دستگاه‌های مرتبط، در این فرصت باقیمانده تا آغاز ماه محرم، نسبت به آماده‌سازی شهر برای تعظیم شعائر الله و بزرگداشت قیام حسینی، اقدامات مناسب و در شأن این ایام را انجام دهند و شهر حال و هوای محرم بگیرد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط