سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

حق شناس،

اقدامات شهرداری قزوین در دهه ولایت قابل تقدیر است/حسابرسی از سازمانهای شهرداری باید به روز شود

حسابرسی سازمانهای شهرداری قزوین به روز شود و هر دوره از شورا در زمان خود به حسابرسی از سازمانها بپردازد.

  محسن حق شناس نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا ضمن تبریک به مناسبت عید سعید غدیر اظهار کرد: رساندن پیام غدیر به نسل آینده تکلیفی است که پیامبر اکرم (ص) در بازگشت از ته الوداع برعهده تمامی مسلمانان جهان قرار دادند و فرمودند، حاضرین به غایبین و پدران به فرزندان این پیام را منتقل نمایند، لذا تبیین واقعه غدیر وظیفه همگانی است و وظیفه هرکس اول فهم ولایت ودر مرحله بعدی تبلیغ، ترویج و تبیین آن در حد توان است.

وی با اشاره به اقدامات خوب جریانات مردمی ، هیات های مذهبی ، خیرین ،سازمانها و دستگاه های اجرایی و نیز حوزه های متعدد مدیریت شهری قزوین در برگزاری مراسمات ایام مبارک دهه ولایت و برگزاری جشنها و مراسم های مختلف افزود: از زحمات تمامی سازمانهای شهرداری قزوین به ویژه سازمان فرهنگی و ورزشی، زیباسازی ،پارکها و فضای سبز ، پسماند، اتوبوسرانی و ... به جهت تلاشها و اقداماتی که از عید سعید قربان تا عید غدیر در سطح شهر انجام دادند تقدیر و تشکر می کنیم.

حق شناس ضمن انتقاد از عدم همکاری برخی دستگاه های اجرایی در اجرای مراسم و جشنهای مذهبی در این ایام ، خاطرنشان کرد: متاسفانه در این میان نیز برای برخی سازمانها و مسئولین کارهایی تکلیف شده بود که یا انجام ندادند یا به قدری تلخ و بد انجام دادند که هیاتهای مذهبی را از اقدامات خود دلسرد نمودند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه جلسه که به بررسی گزارش حسابرسی سازمانهای شهرداری قزوین در سال 99 اختصاص داشت گفت: بایستی حسابرسی سازمانهای شهرداری قزوین به روز شود و هر دوره از شورا در زمان خود به حسابرسی سازمانها بپردازد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خواستار بررسی و پیگیری به روز آمدی حسابرسی سازمانهای شهرداری قزوین در کمیسیون مالی شورای اسلامی شهر قزوین شد.

وی همچنین در جریان رسیدگی به گزارش حسابرسی سازمانها تاکید کرد: بندهای مورد اشکال در حسابرسی ها در مصوبه شورا قید می شود و مدیران سازمانها مکلف خواهند بود حتی المقدور اشکالات به صفر برسد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش خواستار اخذ مشاور حقوقی و مالی در شورای اسلامی شهر قزوین شد و گفت: به منظور بررسی تخصصی و فنی تر مسایل مالی و حقوقی نیاز است تا شورا یک مشاور مالی و حقوقی زبده داشته باشد.

حق شناس در ادامه با اشاره به تذکرات هر عضو شورای اسلامی شهر قزوین در صحن علنی شورا خاطرنشان کرد: هر کدام از اعضای شورا در بیان نظرات و تذکرات خود مستقل هستند و لازم است تا این تذکرات و دغدغه ها توسط مجموعه مدیریت شهری مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: لازم است تا ازین پس تذکرات جهت اجرا به صورت مکتوب توسط دفتر شورا به شهرداری قزوین ابلاغ گردد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین، در بخش دیگری از این جلسه به ارایه گزارش هیات حل اختلاف استانی از تایید یا عدم تایید مصوبات شورای اسلامی شهر قزوین پرداخت و گفت: درجلسه اخیر هیات حل اختلاف استانی دو مصوبه شورای اسلامی شهر قزوین پذیرفته و تایید شد و در خصوص سه مصوبه دیگر نیز نظر فرمانداری قزوین پذیرفته شد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط