سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین خواستار شد؛

احداث و راه اندازی ایستگاه آتش نشانی در بازار قزوین/همسان سازی عادلانه حقوق پرسنل شهرداری

به منظور اعزام سریع نیروها در عملیات اطفای حریق در آتش سوزی های احتمالی در بازار سنتی قزوین، ضرورت دارد تا شهرداری قزوین نسبت به راه اندازی ایستگاه آتش نشانی در چهار راه بازار اقدام نماید.

    به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری ،نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا با بیان این مطلب اظهار کرد: متاسفانه به دلیل برخی مشکلات در بازار سنتی قزوین شاهد افزایش وقوع آتش سوزی در بازار هستیم که ضرورت احداث ایستگاه آتش نشانی در چهارراه بازار را دو چندان می کند.

وی ضمن تقدیر از تلاش آتش نشانان و حضور جهادی شهردار قزوین در عملیات اطفای حریق یک باب مغازه در بازار قزوین ادامه داد: قرار بود در ضلع غربی چهارراه بازار ایستگاه آتش نشانی دایر شود، که تاکنون محقق نشده است لذا بایستی این مهم توسط شهرداری قزوین پیگیری شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری ،نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین همچنین پیشنهاد داد: در شهر قزوین آتش نشانان خانم نیز آموزش و به کار گرفته شوند و حتی یک ایستگاه آتش نشانی نیز برای بانوان ایجاد شود تا درصورت نیاز خدمات به جامعه بانوان در حوادث از این آتش نشانان استفاده شود.

فرمانی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت حقوق پرسنل تبدیل وضعیت شده اشاره داشت و خاطر نشان کرد:حقوق کارکنان شهرداری قزوین که تبدیل وضعیت شده اند نسبت به سابقه کاری آنان بسیار کاهش یافته است لذا ضرورت دارد راهکاری برای همسان سازی عادلانه حقوق پرسنل اتخاذ شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری ،نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهرقزوین همچنین درتذکری خواستار استفاده از نیروهای داخل شهرداری قزوین در حفظ و نگهداری پلهای سطح شهر شد و گفت: به جای استفاده از مشاوران خارج از سیستم می توان از ظرفیت پرسنل شهرداری قزوین بهره برد، همچنین شهرداری قزوین بایستی گزارشی از هزینه کرد برای این مشاوران واستفاده از پیمانکاران دراین حوزه را به شورا ارایه نماید.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط