یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۰۲

فاطمه اشدری:

گزارش های دوره ای حسابرسی به شورا ارایه گردد

در راستای اینکه شورا در جریان امور شهرداری در طول سال قرار گیرد ضرورت دارد تا گزارش حسابرسی دوره ای دو یا سه ماهه به شورا ارایه شود.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین ، فاطمه اشدری نایب رییس کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، طی سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: گزارش های حسابرسی شهرداری قزوین و سازمانهای تابعه آن ارزیابی شود و برای نتیجه بخش بودن آنها باید تخلفات صورت گرفته در گزارش حسابرسی به مراجع نظارتی از قبیل سازمان بازرسی ارجاع شود.

وی ضمن ابراز خرسندی از رسیدن به یک تصمیم واحد اعضای شورا در فرآیند حسابرسی و بی تفاوت نبودن به تخلفات و ایرادات گزارش حسابرسی گفت: بایستی ساز و کار مشخصی برای حسابرسی سازمانها تعریف شود به گونه ای که حسابرسی به روز انجام شود تا بتوانیم ایرادات و مغایرتها را در زمان خود حل و فصل نماییم.

اشدری همچنین با تاکید بر این نکته که "قصد شورا در موضوع حسابرسی به هیچ عنوان مچ گیری نیست" افزود: چون بخشی از اعتبارات شهرداری ها دولتی است دیوان محاسبات نیز می تواند به موضوع تخلفات و ایرادات حسابرسی ورود کند، براین اساس برای شفاف و خالص شدن حسابها و کمک به مدیریت شهری می توانیم از دیوان محاسبات و سازمان بازرسی برای بررسی تخلفات کمک بگیریم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین خواستار ارایه گزارش دوره ای سه ماهه حسابرس از وضعیت شهرداری قزوین و سازمانهای تابعه آن شد گفت: برای اینکه شورا درجریان امور شهرداری در سال قرارگیرد، ضرورت دارد تا گزارش حسابرسی دوره ای دو یا سه ماهه به شورا ارایه شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بانوان و امورخانواده شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار ارایه راهکار و پیشنهاد حسابرس در خصوص تخلفات و ایرادات اتفاق افتاده شد و گفت: تشکیلات حسابرسی باید بتواند پیشنهادات کاربردی که مطالبه مهم شوراست را ارایه نماید درحقیقت این گونه است که می توانیم جلوی انحرافات احتمالی را بگیریم.

وی تصریح کرد: اعتبار هزینه شده در شهرداری و سازمانهای آن حق الناس و بیت المال است و همه افرادی که به نوعی این اعتبارات را هزینه می کنند باید پاسخگو باشند.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی برنامه های عزاداری ایام محرم و صفر اختصاص داشت تاکید کرد: در زمان تصویب بودجه سال 1401 سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری قزوین تاکید شد که بودجه این سازمان نباید تحت تاثیر محدودیت و کمبود منابع اعتباری شهرداری قزوین قرار گیرد، بر این اساس با توجه به در پیش بودن ایام عزادای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) ضرورت دارد تا ردیف اعتبار مربوط به برنامه های ایام عزاداری محرم وصفر بطور کامل پرداخت و هزینه گردد. سازمان فرهنگی هم ضمن بررسی لازم این موضوع ، چنانچه احتمال می دهد با کمبود منابع روبروست شهردار محترم با ارائه لایحه، کمبود منابع را جبران نماید.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط