شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۵

مروری بر عملکرد هفتگی اعضای شورای اسلامی شهرقزوین

منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین هفته گذشته را با برپایی دوجلسه علنی در تالارمردم، بازدید از مناطق سه گانه شهرداری و دیدار با مراجعین این مناطق و برگزاری نشستهای مختلف در قالب کمیسیونهای تخصصی شورا و برگزاری جلسه انتخابات هیات رئیسه به اتمام رساندند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، اعضای شورا طی هفته گذشته دو جلسه را به ریاست فرج اله فصیحی رامندی در تالار مردم برگزار نمودند و طی آن 9 لایحه و طرح نهایی درکمیسیونهای تخصصی شورا با حضور نمایندگان مطلع مورد بحث و بررسی قرار دادند و پس از اخذ نظر کارشناسان مورد وثوق، نسبت به تصویب آنها اقدام نمودند که از جمله این تصمیمات می توان به ایجاد مراکز تره بار محلی باسازه موقت درقزوین ، راه اندازی بازار همگانی خرید و فروش خودرو ،تایید گزارش حسابرسی برخی سازمانهای شهرداری قزوین و افزایش 40 درصدی نرخ سرویس دانش آموزی درسال تحصیلی جاری وتصویب چند لایحه ملکی اشاره نمود.

همچنین در یکی از جلسات علنی شورا درهفته اخیر فاطمه اشدری نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورا نطق پیش از دستور خود را در باب عملکرد هفته نامه پیام شهر ارایه نمود.

گفتنی است ؛ اعضای شورای اسلامی شهرقزوین با حضور درمناطق سه گانه شهرداری که روزهای یکشنبه هرهفته و در قالب ملاقات عمومی صورت می پذیرد با مراجعین این مناطق دیدار و گفتگو کردند و از نزدیک درجریان مسایل و مشکلات آنها قرار گرفتند ؛ رویکردی که در مجموع به حل وفصل مسایل 37 پرونده انجامید و بادستاورد رسیدگی به موضوعات حقوقی ،درآمد نوسازی ماده صد معماری و شهرسازی پرونده های مراجیعن از طریق اخذ نظر کارشناسان مربوطه همراه بود.

برپایی جلسه کمیسیون فرهنگی به ریاست قاسم اللهیاری با دستور کاربررسی اقدامات ستاد محرم نیز از دیگر اقدامات هفته اخیر پارلمان محلی قزوین بود که طی آن بر آمادگی کامل شهرداری قزوین در اجرای برنامه های دهه اول محرم تاکید شد.

براین اساس، دراین جلسه اعضای این کمیسیون ضمن استماع و بررسی اقدامات سازمانهای مرتبط شهرداری قزوین در ستاد محرم بر توجه به شعور حسینی وفرهنگ عاشورا ،رسیدگی به سد معبر تکایا، توجه به آموزه های عفاف و حجاب درسخنرانی ها تاکید نمودند.

تشکیل جلسه کمیسیون خدمات شهری نظارت و شورایاری ها نیز به ریاست علی فرمانی از دیگر عملکرد منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین در هفته اخیر بود که دراین جلسه نیز ضمن بررسی لوایح مربوطه ،اعضای کمیسیون با لوایح راه اندازی بازار همگانی خرید و فروش خودرو در قزوین و ایجاد مراکز تره بار با سازه موقت به صورت محله محور موافقت نمودند.همچنین اقدامات سازمان مدیریت پسماندشهرداری قزوین درخصوص آمادگی در وقوع سیلاب احتمالی درشهرقزوین مور بررسی قرار گرفت.

بررسی لوایح شهرداری درکمیسیون املاک شورای اسلامی شهرقزوین که به ریاست مهری السادات تقوی برگزارشد، نیز از دیگر اقدامات اعضای شورا طی مدت مذکور بود؛ دراین کمیسیون نیز 4 لایحه املاک مبنی بر توافقات واگذاری مازاد خط پروژه به قیمت کارشناسی باحضور کارشناسان ونمایندگان مطلع مورد بحث و بررسی اعضا قرارگرفت ونظر موافق آنان را جلب نمود.همچنین دراین کمیسیون اعضا برضرورت ابلاغ کتبی مصوبات پرونده های کمیسیون املاک ظرف یک هفته پس از تایید فرمانداری قزوین به ذینفعان پرونده ها تاکید نمودند.

ازدیگر برنامه های این نهادمردمی برپایی جلسه کمیسیون مالی برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورا به ریاست ولی چگینی بود که طی این جلسه لوایح مربوطه شامل اجاره غرف واقع دربوستان نرگس و بوستان ملاخلیلا و هزینه نگهداری معتادین در کمپهای خصوصی مورد بحث بررسی و تصویب قرارگرفت .همچنین دراین کمیسیون اعضا بر ضرورت تعیین تکلیف واگذاری شرکت پاکسار به سرمایه گذار مطابق شیوه نامه های سرمایه گذاری تاکید نمودند .

برگزاری انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهرقزوین در روزهای پایانی هفته اخیر نیز از دیگر برنامه های این نهاد مردمی بود که طی آن علی فرمانی به عنوان رییس شورا ،محسن حق شناس به عنوان نایب رییس ، مهدی مهدی خانی به عنوان دبیر اول ومهری السادات تقوی به عنوان دبیر دوم در ترکیب هیات رئیسه سال دوم ششمین دوره شورای اسلامی شهرقزوین انتخاب شدند.

از بازدید بامدادی رییس و اعضای شورای اسلامی قزوین از خدمات رسانی عوامل اجرایی سازمان مدیریت پسماند و آتش تشانان به عزاداران حسینی می توان به عنوان دیگر اقدامات صورت گرفته توسط نمایندگان مردم قزوین در شورای اسلامی این شهر یاد کرد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط