سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۵

رییس شورای اسلامی شهر قزوین:

پیگیری هاو تلاشها برای حل مشکل شهرک اندیشه به بار نشست / آسفالت مناطق شهری براساس اولویت انجام شود

اولین مصوبه شورای ششم ،در خصوص حل مشکلات شهرک اندیشه بود که در تاریخ دوم شهریور ماه سال گذشته به مدیریت شهری ابلاغ شد لذا از این جهت خوشحالیم که با پیگیری های مسئولان استانی و شهری شاهد حل مشکل 20ساله این منطقه هستیم.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین ، علی فرمانی رییس شورای اسلامی شهر قزوین درجلسه علنی که بادستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی به حل مشکل شهرک اندیشه پس از 20 سال اشاره داشت و اظهار کرد: سرانجام پیگیری ها و مساعدتهای استاندار و معاون ایشان و همچنین تلاشهای شهردار قزوین و اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین و سرپرست وقت شهرداری قزوین درخصوص حل مشکلات شهرک اندیشه به بار نشست.

وی تاکید کرد: در ادامه جلسه با اشاره به نامه استانداری قزوین مبنی بر استفاده از ظرفیت قانونی انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تسریع در پروژه ساماندهی امامزاده حسین (ع) اظهار کرد: در نامه ارسالی از سوی استانداری قزوین که قید فوریت دارد ذکر شده که شهرداری قزوین نسبت به تعیین تکلیف این موضوع اقدام نماید.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین افزود: از مدیریت شهری قزوین انتظار می رود ظرف مدت 5 روز نسبت به تعیین تکلیف این موضوع و ارایه دلایل برای دریافت و یا عدم دریافت این اوراق اقدام نماید.

فرمانی ضمن تاکید بر تسریع در پاسخگویی نامه ها از سوی شهرداری قزوین خاطر نشان کرد: طرح ساماندهی امامزاده حسین (ع) قرار بود موجب آسایش شهروندان شود اما تبدیل به طرحی شده که شهروندان را به زحمت انداخته است، لذا بایستی دراین خصوص تدبیر شود.

وی همچنین تصریح کرد: بایستی شرایط دریافت 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت در کمیته ای ویژه در شهرداری قزوین بررسی شود و تمامی مزایا ومعایب این موضوع مدنظر قرار گیرد و سپس ظرف مدت پنج روز نتایج به صورت مکتوب به شورا ارایه گردد تا بتوانیم تصمیمات لازم را اتخاذ نماییم.

فرمانی همچنین با اشاره به اجرای نهضت آسفالت در معابر شهری قزوین تاکید کرد: بایستی اولویت بندی اجرای آسفالت در شهر توسط شورای شهر انجام شود و مناطق کم برخوردار و مناطق منفصل شهری در اولویت قرار گیرند.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین از اعضای شورا خواست تا جلسات کمیسیونهای تخصصی شورا به طور مستمر و منظم تشکیل شود و اعضا منتظر ارسال لوایح از سوی شهرداری قزوین و بررسی آنها در کمیسیونها نباشند.

وی در ابتدای سخنانش در این جلسه ضمن گرامیداشت روز 26 مرداد روز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی گفت: در این روز چشمان منتظر ملت شاهد بازگشت غرورآفرین آزاد مردانی بود که در راه عهد و پیمانی که با خدا بسته بودند، مجاهدت و استقامت ورزیدند و توانستند در سال‌های زجر و شکنجه، با وجود درد و بیماری جسمی، روح و روان خود را حفظ کنند و تقوا و مردانگی خود را مضاعف نمایند تا در بازگشت به ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سرمشق و نمونه‌ای برای صلابت و استقامت مردان و زنان ایران اسلامی باشند.

فرمانی به فرموده امام خمینی (ره) اشاره نمود و گفت: اگر روزي اسراء برگشتند و من نبودم، سلام مرا به آنها برسانيد و بگوييد خميني در فکرتان بود.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین ضمن تبریک این روز به تمامی آزادگان سرافراز میهن اسلامی ،از زحمات وایثارگری های آزاده سرافراز حاج فرج اله فصیحی رامندی تقدیر و تشکر نمود.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط