سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۵

در جلسه کمیسیون مالی شورای اسلامی شهر قزوین بررسی شد؛

لزوم توجه به اجرای قوانین و صلاح شهر در لوایح مربوطه به توافقات

گزارش درآمد و هزینه سه ماهه اول شهرداری قزوین جلسه کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین با دستور کار بررسی لوایح و نامه های واصله در تالار مردم شورا برگزار شد‌.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامي شهرقزوین، جلسه کمیسیون مالی، برنامه ریزی وسرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست ولی چگینی و با حضور اعضا و نمایندگان مطلع شهرداری برگزار شد.

برپایه این گزارش؛ درابتدای این جلسه با رأی اعضا ،ترکیب هیات رئیسه این کمیسیون‌ درسال دوم فعالیت شورای ششم ابقا شدند.

این گزارش می افزاید، در ادامه جلسه، گزارش درآمد و هزینه شهرداری قزوین در سه ماهه ابتدای امسال توسط نعیمی مدیر بودجه ارائه گردید.

بر این اساس، در بخش درآمدهای عمومی ۱۴۷ میلیارد تومان و تحقق ۵۶ درصدی ،در بخش فروش زمین و واگذاری دارایی های سرمایه ای مبلغ ۳۰ میلیارد تومان و به میزان ۱۱ درصد محقق شده است.

این گزارش می افزاید، دربخش هزینه ۶۹ درصد هزینه های جاری، و دربخش حوزه عمرانی و تملک دارایی های سرمایه ای ۲۱ درصد محقق شده است؛ درمجموع ۳۲ درصد درآمدها و ۳۰ درصد هزینه های شهرداری قزوین در طی سه ماهه ابتدای امسال محقق شده است.

گفتنی است؛ در ادامه جلسه لایحه شهرداری قزوین پیرامون مساعدت به موسسه روشندلان استان به مبلغ یکصد میلیون تومان مورد بررسی و بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت و تأیید شد. همچنین ، مقرر گردید تا این مساعدت به حساب رسمی موسسه واریز شود و این مبلغ نیز از محل ماده ۱۶ و ۱۷ پرداخت گردد.

این گزارش خاطرنشان می کند، لایحه شهرداری قزوین مبنی بر خرید ۳۱ درصد از سهام شرکت عمران و مسکن سازان قزوین دراین جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به دلیل نبود ترازهای مالی این شرکت، برای بررسی بیشتر به جلسه آتی کمیسیون موکول شد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط